AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  zagrodno daje się poznać  >  Current Article

ZUK w Zagrodnie rozprowadza węgiel wśród mieszkańców

Przez   /   19/01/2023  /   No Comments

 

Zakład Usług Komunalnych w Zagrodnie przed świętami Bożego Narodzenia rozprowadził wśród mieszkańców 78 ton węgla kamiennego. W tym tygodniu do ZUK-u dotarł kolejny transport z kopalni Staszic: 108 ton orzecha i 25 ton groszku.

- Kopalnia ma nasze zapotrzebowanie i zobowiązała się sukcesywnie je realizować. W miarę potrzeb będziemy się starali zamawiać kolejne transporty, aby zaspokoić wszystkich, którzy zgłaszają się po opał – mówi Stanisław Karkowski, kierownik ZUK-u w Zagrodnie.

Zgodnie z zasadami ustalonymi przez rząd, węgiel kosztuje 1 940 zł za tonę. Mieszkańcom, którzy złożyli stosowne wnioski, przysługuje 1,5 tony za rok 2022 i 1,5 tony w roku 2023.

Załadunek, ważenie i dystrybucja przebiega sprawnie. Część mieszkańców pojawia się w bazie w Zagrodnie z własnym transportem, pozostali korzystają z usług czterech firm oferujących dowóz węgla pod adres. 78 ton z pierwszego rzutu rozwieziono po domach praktycznie w jeden dzień.

Piotr Kanikowski

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

DSC02267

TPD Legnica zorganizowało wieczór pamięci o papieżu

Read More →