Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Powstanie ścieżka rowerowa ze Złotoryi do Grodźca

Przez   /   19/01/2023  /   No Comments

Projektanci pracują nad ścieżką rowerową ze Złotoryi przez Wojcieszyn do Grodźca. Zakładano, że dalej, w Jurkowie, połączy się z siecią ścieżek rowerowych na terenie gminy Warta Bolesławiecka.

To wspólna inwestycja czterech samorządów: miasta Złotoryja oraz gmin Złotoryja, Pielgrzymka i Zagrodno, które na razie zrzuciły się po 50 tys. zł na prace projektowe. Jak informuje Piotr Maas, rzecznik prasowy burmistrza Złotoryi, który podjął się koordynowania tego zadania, obecny etap może się przeciągnąć, bo projektanci natknęli się w okolicach Grodźca na problem.
Chodzi o to, że Zarząd Dróg Powiatowych w Złotoryi nie wyraził zgody, aby ścieżkę rowerową poprowadzić – jak planowano – w śladzie przebiegającej przez podzamcze w kierunku Jurkowa drogi powiatowej 2290d, bo wykluczyłoby to możliwość wjazdu innych pojazdów (w tym rolniczych, leśnych). ZDP jest skłonny przystać na dwa alternatywne rozwiązania. Pierwsze to budowa normalnej drogi o parametrach drogi powiatowej, po której będą mogli poruszać się również rowerzyści – co oznaczałoby m.in. znaczny wzrost kosztów inwestycji. Drugi to przejęcie drogi 2290d przez gminę Zagrodno, równoznaczny z pozbawieniem jej kategorii drogi powiatowej.
Jak informuje Piotr Maas, projektanci ścieżki rowerowej szukają aktualnie możliwości innego obejścia.

Piotr Kanikowski

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

doctor-1228627_1920

Ginekolog z Legnicy rozmnażał swoje pacjentki

Read More →