Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zbiorcza droga południowa – Aleja 100-lecia Niepodległości

Przez   /   30/10/2017  /   No Comments

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Legnicy zapadła decyzja o nadaniu zbiorczej drodze południowej nazwy Aleja 100-lecia Niepodległości.
Radni głosowali nad kilkudziesięcioma uchwałami, ale tylko tę jedną przyjęto jednogłośnie. Zbiorcza droga południowa to zupełnie nowa arteria komunikacyjna w Legnicy z mostem na rzece Kaczawie. Jej budowa dobiega końca. Zdaniem wykonawców inwestycji będzie ona przejezdna w dniu 11 listopada, a więc w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Droga biegnie od ul. Jaworzyńskiej w kierunku wschodnim, przez most na Kaczawie do nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Bielańskiej i Topolowej.
Nazwę „Aleja 100-lecia Niepodległości” Komisji do spraw nazewnictwa ulic i placów zarekomendował prezydent Tadeusz Krzakowski. – To będzie piękny i symboliczny znak szacunku legniczan dla niepodległościowych i patriotycznych tradycji naszego kraju – powiedział prezydent.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 982 dni temu dnia 30/10/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 30, 2017 @ 5:28 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pkp-101-1024x683

Śledztwo po wypadku w “spalarni opon” w Wilkowie

Read More →