wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

18-latek włamywał się do mieszkań w Legnicy

Przez   /   30/10/2017  /   No Comments

- Wnikliwa praca legnickich policjantów pozwoliła na zatrzymanie osoby podejrzanej o serię kradzieży z włamaniem do mieszkań i domów na terenie miasta – informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda, oficer prasowy legnickiej komendy Policji. – Łupem 18-latka padł sprzęt elektroniczny, biżuteria oraz pieniądze. Szacuje się, że straty jakie spowodował opiewają na kwotę ponad 40 tysięcy złotych.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji podejrzewali, że za ostatnimi włamaniami do mieszkań i domów na terenie Legnicy stoi ten sam sprawca. Wskazywały na to ślady zostawione przez złodzieja. Po zebraniu informacji i dokonaniu niezbędnych sprawdzeń wytypowali sprawcę. Podczas przeszukania mieszkania osiemnastolatka, zabezpieczyli przedmioty mogące służyć do dokonywania przestępstw oraz rzeczy pochodzące z włamań.

- Śledczy zebrali szeroki materiał dowodowy, z którego wynikało, że na przestrzeni ostatnich kilku tygodni mężczyzna najprawdopodobniej pięciokrotnie włamał się do domów i mieszkań, skąd dokonał kradzieży przedmiotów w postaci sprzętu elektronicznego, roweru, biżuterii, pieniędzy oraz aparatów fotograficznych – podsumowuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda.

Na podstawie materiału procesowego policjanci przedstawili 18-latkowi 5 zarzutów, w tym 4 zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator Rejonowy w Legnicy wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec młodego mężczyzny 3 miesięczny areszt.

Osiemnastolatkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 982 dni temu dnia 30/10/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 30, 2017 @ 5:46 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Syreny zawyły pod legnickim ratuszem. To protest

Read More →