Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu

Przez   /   30/10/2017  /   No Comments

Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym informuje, że w celu zwiększenia bezpieczeństwa osób odwiedzających groby w związku z dniem Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego w rejonie cmentarza przy ul. Wrocławskiej.

 

Czasowa organizacja ruchu składa się z dwóch etapów. Etap pierwszy będzie obowiązywał w dniu Wszystkich Świętych, tj. 1 listopada 2017 r. w godzinach od 8.00 do 20.00. Z ruchu kołowego wyłączona zostanie ul. Wrocławska na odcinku od ul. Neptuna do Gwiezdnej, za wyjątkiem autobusów MPK, taxi, busów, oraz dostaw kwiatów i zniczy.
Zakaz ruchu będzie obowiązywał także na al. Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul. Kazimierza Wielkiego oraz na ul. Kwiatowej na odcinku od Cmentarnej do al. Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA.
Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ulicy Kazimierza Wielkiego na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Dmowskiego, na ul. Kwiatowej – odcinek od ul. Cmentarnej do ul. Kazimierza Wielkiego, na ul. Brackiej – na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Cmentarnej oraz na ul. Cmentarnej – od Wrocławskiej do Kazimierza Wielkiego.
Dodatkowo zaprojektowano objazd dla zamkniętej drogi krajowej nr 94 (ul. Wrocławskiej) ulicami Sikorskiego – al. Piłsudskiego – Moniuszki. Na skrzyżowaniu ulic Neptuna i Wrocławskiej ruch kierowany będzie przez funkcjonariuszy policji.
Decyzję o wprowadzeniu etapu drugiego może podjąć naczelnik bądź zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. W przypadku wprowadzenia etapu drugiego, obowiązywać on będzie w dniu 31 października, na zasadach podobnych do ograniczeń etapu pierwszego.
Wyłączona z ruchu kołowego będzie ul. Wrocławska na odcinku od ul. Neptuna do ul. Gwiezdnej za wyjątkiem MPK, taxi, busów, oraz dostaw kwiatów i zniczy, natomiast na ul. Cmentarnej, ul. Kazimierza Wielkiego, Kwiatowej, Brackiej, al. Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA obowiązywać będzie poprzednia stała organizacja ruchu, czyli. ruch dwukierunkowy.
Dla osób zmotoryzowanych odwiedzających cmentarz będzie dostępny parking publiczny przy ul. Polarnej, parking publiczny zlokalizowany pomiędzy ul. Wrocławską a Osią Kartuską (przy stacji paliw) oraz parkingi prywatne przy sklepach Intermarche, Netto, Lidl oraz Galerii Gwiezdnej.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1014 dni temu dnia 30/10/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 30, 2017 @ 5:19 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sesja-luty-019-1024x681

Legnicki radny żartuje z gwałcenia aktywistki LGBT

Read More →