Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zamawiał pizzę – przyjechała policja. Reklamacja bez szans

Przez   /   26/06/2013  /   No Comments

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 32-latkowi z Polkowic, który w kwietniu napadł na emerytkę w Głogowie. Policjanci nie mieli wielkiego kłopotu z jego zatrzymaniem, bo zaraz po napadzie przez skradziony kobiecie telefon komórkowy sam podyktował im adres, gdzie go zastaną. Był zalany w trupa. Wydawało mu się, że rozmawia z dostawcą pizzy.

Zdarzenie z Głogowa jako żywo przypomina wyczyny fajtułapowatych przestępców z telewizyjnego gangu Olsena. Nawet data napadu wydaje się niepoważna: 1 kwietnia 2013 roku. A jednak to nie primaaprylisowy żart.

Kwadrans po północy pokrzywdzona szła ulicą Wojska Polskiego w Głogowie. Kiedy mijała hotel, z naprzeciwka podszedł do niej Marcin N. Chwycił za  torebkę i próbował ją wyrwać. Ponieważ kobieta stawiała opór, uderzył ją pięścią w twarz aż upadła. Polkowiczanin z wyszarpniętą torebką uciekł do wynajmowanego mieszkania. 

Wśród skradzionych przedmiotów była komórka. Bezpośrednio po zgłoszeniu napadu na policji, funkcjonariusze zadzwonili na numer telefonu pokrzywdzonej, nie licząc specjalnie, że usłyszą głos bandyty. A jednak Marcin N. odebrał telefon. Zapytany, gdzie przebywa, jakby nigdy nic podał swój adres. Powiedział też, że czeka na pizzę.

Pod wskazanym adresem pojawili się policjanci, bez pizzy za to  z kajdankami. Gdy zatrzymywano polkowiczanina, miał ponad 2,4 prom. alkoholu we krwi. 

-  Prokurator postawił mu zarzut rozboju i skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie z uwagi na wysoki stopień społecznego niebezpieczeństwa przestępstwa jakiego się dopuścił. Sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące – mówi prokurator Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy. -  Marcin N. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do winy i wyjaśnił, że z uwagi na stan nietrzeźwości nie pamięta szczegółów zdarzenia. Teraz grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Głogowie.  

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2770 dni temu dnia 26/06/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 26, 2013 @ 1:26 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.01.2021 180746.bmp

Dolny Śląsk apeluje o większe unijne pieniądze. PiS przeciw

Read More →