BISA
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Woda opada. Ale strażacy mają pełne ręce roboty

Przez   /   26/06/2013  /   No Comments

Na ul. Piątnickiej zagrożony jest budynek mieszkalny. Strażacy są jednak dobrej myśli, bo rzece do przelania się przez koronę wału brakuje jeszcze ponad jednego metra, a woda – tak w Legnicy, jak i w całym regionie – powoli zaczyna opadać.

Drugi newralgiczny punkt to Bieniowice. Tam Kaczawa wylewa na pola i lasek. Z lasku woda zaczyna przelewać się na drogę pomiędzy Bieniowicami a Spaloną. Workami z piaskiem strażacy zabezpieczają znajdujący się w pobliżu młyn.

Poza tym prowadzą działania ratownicze w Rzeszotarach, Rui, Raczkowej, Koskowicach, Kawicach, Grzymalinie. Pompy pracują też w wielu miejscach w Legnicy.

Odkąd zaczęło padać, strażacy mają pełne ręce roboty, po 50 interwencji w ciągu doby. Niekoniecznie związanych z wodą. We wtorek na przykład zawalił się komin na budynku wielorodzinnym w Strzałkowicach i trzeba było pomóc ludziom w zabezpieczeniu dachu przed nieprzystającym padać deszczem. Tego samego dnia ekipa ratownictwa chemicznego z Chojnowa pomagała zneutralizować zagrożenie związane z rozszczelnieniem się pojemnika ze żrącą substancją w Lubinie.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2812 dni temu dnia 26/06/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 26, 2013 @ 12:37 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrany-plik

Moje trzy grosze. Chochoł polski

Read More →