Galeria_UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Diler narkotyków na radiowej smyczy

Przez   /   26/06/2013  /   No Comments

Sporym tupetem wykazał się trzydziestoletni diler z Legnicy. Handlował narkotykami w czasie, kiedy był objęty  systemem elektronicznego dozoru skazanych. Policjanci wpadli na jego trop po zatrzymaniu klienta, któremu sprzedał marihuanę.

System elektronicznego dozoru to zakładana na nogę obrączka, dzięki której skazany może  zamiast w więzieniu odbywać karę w domu. To także zainstalowana w mieszkaniu skazanego centrala, z którą obrączka łączy się drogą radiową. Jeśli skazany wbrew sądowemu wyrokowi opuści mieszkanie, centrala automatycznie zgłasza ucieczkę więźnia.

Trzydziestolatek, skazany za wcześniejsze naruszenia prawa,  korzystał z takiego rozwiązania, nie porzucił jednak dilerskiej działalności. Policjanci zdemaskowali go po zatrzymaniu mieszkańca Legnicy, który posiadał przy sobie  niewielką ilość marihuany. Przeszukanie mieszkania skazanego potwierdziło ich domysły: znaleziono w nim 80 działek marihuany oraz 500 porcji amfetaminy. Okazało się, że obroża na nodze nie przeszkadza mu to w rozprowadzaniu środków odurzających.

  W trakcie dalszego postępowania funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili i zatrzymali 3 młodych mężczyzn, którzy kupowali narkotyki od dealera. W związku z tym, iż jeden z kupujących jest nieletni handlarzowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 10 lat – informuje Sławomir Masojć, oficer prasowy legnickiej policji. 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2911 dni temu dnia 26/06/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 3, 2013 @ 8:19 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

content_88a9430b-2ecc-4e56-970a-d07ee0560b3f

Zetor był o krok od śmierci – dzięki DIOZ wraca do sił

Read More →