AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Zaczyna się matura. Życzymy połamania piór

Przez   /   06/05/2024  /   No Comments

W tym roku egzaminy maturalne rozpoczną się 7 maja, a w Legnicy przystąpi do nich 1094 absolwentów. Egzaminy potrwają do 25 maja. Uczniowie obowiązkowo przystępują do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym – z języka polskiego (wtorek, 7 maja), matematyki (środa, 8 maja) i języka obcego (czwartek, 9 maja).

W ciągu kolejnych dwóch tygodni czyli od 10 do 24 maja Centralna Komisja Egzaminacyjna zaplanowała egzaminy pisemne z wybranych przez uczniów przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. Maturzysta musi przystąpić do co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego spośród sześciu możliwych. Jednak ci maturzyści, którzy planują kontynuować naukę na uczelniach, przystępują do kilku przedmiotów dodatkowych. Ich wybór podyktowany jest wymogami rekrutacyjnymi określonymi na danym kierunku studiów. Na wyniki egzaminów oraz świadectwa maturalne będzie trzeba poczekać do 9 lipca.

W ostatnich klasach legnickich szkół średnich naukę zakończyło 1094 absolwentów, w tym 148 w szkołach niepublicznych. Niemalże 60 proc. to przyszli maturzyści, którzy kształcili się w liceach ogólnokształcących, pozostali to uczniowie techników.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 20 dni temu dnia 06/05/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 6, 2024 @ 2:29 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

stocksnap_1xajhyve9l,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Legnica kupi szkołom książki za kolejne 190 tysięcy złotych

Read More →