AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Prof. Panasiuk nadal będzie rektorem Collegium Witelona

Przez   /   16/05/2024  /   No Comments

W Collegium Witelona Uczelnia Państwowa odbyły się wybory rektora na nową, czteroletnią kadencję. Kolegium elektorów Uczelni jednogłośnie zdecydowało, że Witelonką nadal będzie zarządzał dotychczasowy rektor, prof. dr hab. Andrzej Panasiuk.

- Ogromnie się cieszę, że otrzymałem możliwość kontynuowania pracy w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, jako Rektor wybrany na kolejną kadencję. Bardzo dziękuję za zaufanie – mówi prof. dr hab. Andrzej Panasiuk.

Rektor Witelonki ma 56 lat. Jest Profesorem Nauk Społecznych, historykiem, prawnikiem, menedżerem i nauczycielem akademickim. W latach 2007- 2009 pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Był też m.in. Dyrektorem Departamentu Prawnego w Urzędzie Zamówień Publicznych oraz Wiceprezesem Urzędu Zamówień Publicznych. Pełnił funkcję Wicedyrektora Departamentu Gospodarczego w Najwyższej Izbie Kontroli oraz Dyrektora Delegatury NIK w Warszawie. Był ekspertem grupy roboczej ds. Międzynarodowego Prawa Handlowego przy ONZ oraz wykładowcą m.in. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Tytuł Profesora zdobył w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego Uniwersytetu w Białymstoku. Stanowisko Rektora Collegium Witelona Uczelnia Państwowa (wówczas Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy) objął w 2020 roku.


- Jednym z najważniejszych zadań w nowej kadencji, które stawiam sobie jako Rektor Collegium Witelona, będzie zapewnienie sprawnego funkcjonowania Uczelni w nadchodzącym czasie niżu demograficznego. Mimo zbliżającej się dekoniunktury, chcę kontynuować działania na rzecz Uczelni związane m.in. z dostosowywaniem kierunków studiów do potrzeb rynku pracy czy szybkim reagowaniem na zmiany otaczającego nas świata. Mam na myśli np. skuteczne wykorzystywanie w procesie kształcenia sztucznej inteligencji czy wzbogacanie oferty edukacyjnej o zagadnienia związane z energią odnawialną. Mam dużo pomysłów i ambitne cele. Przede wszystkim zależy mi jednak na tym, aby Collegium Witelona było Uczelnią przyjazną zarówno dla studentów, jak i pracowników dydaktycznych oraz administracyjnych, którzy wykonują na co dzień niełatwą pracę, by studenci czuli się u nas dobrze. Uważam, że równie ważne jak rozwój dydaktyczny Uczelni jest to, aby studenci i odpowiedzialni za nich pracownicy tworzyli wyjątkową społeczność akademicką Collegium Witelona – mówi Rektor Andrzej Panasiuk.

17 czerwca br. odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu Uczelni, podczas którego Rektor podsumuje dotychczasową kadencję oraz przedstawi perspektywy działań na przyszłość. Oficjalnie prof. dr hab. Andrzej Panasiuk rozpoczyna drugą kadencję od 1 września 2024 r. w Collegium Witelona Uczelnia Państwowa.

Źródło: Collegium Witelona Uczelnia Państwowa
FOT. COLLEGIUM WITELONA UCZELNIA PAŃSTWOWA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →