Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Miedzi – tip na ferie

Przez   /   11/01/2023  /   No Comments

Muzeum Miedzi zaprasza na artystyczne ferie zimowe. Będzie można zobaczyć wystawy m.in. „Miedź. Dzieje niezwykłego metalu”, „Machiny wyobraźni. Jarosław Jaśnikowski” i zdobyć ciekawe umiejętności podczas warsztatów. Już teraz warto dokonać rezerwacji. Ferie w Legnicy odbędą się w dniach 13 – 26 lutego.

Ferie w muzeum

Warsztaty stałe i na ferie

1. Tajniki metaloplastyki. Biżuteria, dizajnerskie ozdoby do domu i na różne okazje (warsztaty płatne organizowane dla grup po wcześniejszej rezerwacji)

Jest czerwona, zdrowa i plastyczna. Wykorzystuje się ją w elektronice, budownictwie, do produkcji przedmiotów użytkowych, ale i w sztuce. Z miedzianego drutu bez trudu można zrobić biżuterię, wieszadełka i inne drobiazgi, które ozdobią dom. A że miedź to metal, który ostatnio jest modny zarówno w wyposażeniu wnętrz, jak i produkcji biżuterii, zapraszamy na warsztaty cięcia, gięcia, wyplatania tego metalu.

Zajęcia obejmują: spacer po wystawie „Miedź. Dzieje niezwykłego metalu”; zapoznanie się z tematem wykorzystywania miedzi przez człowieka, rozwijanie zdolności manualnych i kreatywności, warsztaty wykonywania ozdób z miedzianego drutu.

czas: około 80 minut, wiek – od 6 lat, cena – 10 zł od osoby

2. Miasto z fantazją. Projektujemy pocztówkę z ferii (warsztaty bezpłatne indywidualne, 17.02. godz. 11, wstęp dla wszystkich po wcześniejszej rezerwacji – 798-654-247)

Barokowe fontanny, wieże Zamku Piastowskiego, baszty strzegące dawnego miasta i kramy śledziowe – legnickie zabytki czarują turystów, mieszkańców i malarzy także zimą. Ruszmy na spacer po światach malarza Jarosława Janikowskiego, a następnie techniką kolażu stwórzmy własną kartkę pocztową, by wysłać pozdrowienia z ferii naszym kolegom, rodzicom, znajomym. Jaką Legnicę podpowie wam wyobraźnia?

Zajęcia muzealno-warsztatowe (projektowanie legnickiej pocztówki metodą kolażu) obejmują spacer po wystawie „Machiny wyobraźni. Jarosław Jaśnikowski”, ćwiczenie zdolności manualnych i kreatywności.

czas: około 80 minut, wiek – od 6 lat

3. W pracowni rzeźbiarza. Zabawy z kształtem (warsztaty bezpłatne indywidualne, 24.02. godz. 11, wstęp dla wszystkich po wcześniejszej rezerwacji 798-654-247)

Wenus z Milo, dyskobol, warszawska Nike, śpiący lew w legnickim parku i Julek. Najstarsze rzeźby powstały kilka milionów lat temu, ale wciąż można je podziwiać. Rzeźbiarstwo jest jedną z najstarszych sztuk. Chcecie się poczuć jak artyści i stworzyć własną formę? Zapraszamy na warsztaty.

Zajęcia muzealno-warsztatowe (wykonywanie rzeźb z masy solnej) obejmują spacer po wystawie „60 lat Muzeum Miedzi w Legnicy”, ćwiczenie zdolności manualnych i kreatywności.

czas: około 80 minut, wiek – od 6 lat

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

68.OKR fot. K. Budrewicz

Zgłoś się do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Read More →