AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Vader zagra koncert w Legnickim Centrum Kultury

Przez   /   12/01/2023  /   No Comments

W sobotę, 28 stycznia, Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej zatrzęsie się w posadach – sceną zawładnie legenda death metalu, jeden z pierwszych polskich gitarowych towarów eksportowych – grupa Vader. Jako support wystąpi zespół Insidius. Bilety w cenie 80 złotych (przedsprzedaż) oraz 90 złotych (w dniu koncertu). Początek wydarzenia o godzinie 19.00.

Ostatnia trasa klubowa grupy Vader „Revelations Of The Wicked”, zorganizowana z okazji 20-lecia wydania nominowanej do Fryderyka płyty „Revelations”, została niewiarygodnie dobrze przyjęta przez publiczność, a same koncerty szaleństwem i mocą przypominały chyba tylko złote czasy metalu. Odpowiadając na naprawdę liczne prośby publiczności, grupa dołożyła trzy kolejne weekendy w styczniu i lutym. Na najbliższych koncertach, wspólnie z Insidius, Vader odwiedzi również północ i zachód Polski – w tym również Legnicę.

Vader to założona w 1983 roku w Olsztynie grupa, na czele której nieprzerwanie stoi Piotr „Peter” Wiwczarek. Zespół porusza się głównie w klimatach deathmetalowych, choć czerpie też z innych podgatunków ekstremalnego grania. Formacja przez 40 lat działalności wydała 12 studyjnych albumów i zdobyła wiele nagród – między innymi dwie statuetki Fryderyka oraz laury w plebiscytach pism „Metal Hammer” czy „Thrash’em All”. Od 2010 roku w skład Vadera wchodzi pochodzący z Legnicy gitarzysta Marek „Spider” Pająk, który udzielił krótkiego wywiadu do pierwszego numeru naszego muzycznego zina „Strefa de…press’zyn” (https://www.lck.art.pl/ftp/SDpress1.pdf)..

Insidius, który w przeszłości wielokrotnie koncertował z Vaderem, także pochodzi z Olsztyna i wykonuje death metal. Został założony na początku lat dziewięćdziesiątych, jednak po dwóch latach działalności doszło do zawieszenia zespołu. Po reaktywacji w 2011 roku grupa gra do dziś, a ostatnim studyjnym materiałem, którym może pochwalić się Insidius, jest wydana w 2018 roku płyta „Infamia”.

Bilety do nabycia stacjonarnie w Galerii Satyrykon (Rynek 35), pubie 4 pokoje (ul. Młynarska 7) oraz sklepie muzycznym Piano-Forte (ul. Pocztowa 5a) oraz na stronach:

https://www.eventim.pl/event/vader-insidius-revelations-of-the-wicked-tour-2023-legnickie-centrum-kultury-16396503/

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/88932/Legnica/Vader/

Źródło: Legnickie Centrum Kultury

FOT. LEGNICKIE CENTRUM KULTURY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 320 dni temu dnia 12/01/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 12, 2023 @ 2:42 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Surtarang (fot. Przemek Banaś)

Mantry. Koncert Surtarang i Muon w Akademii Rycerskiej

Read More →