Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Auchan zaprasza na rodzinne ekowarsztaty w Legnicy

Przez   /   09/01/2023  /   No Comments

Świętuj Dzień Babci i Dziadka w stylu eko i przygotuj wyjątkowe prezenty! W sobotę 14 stycznia Centrum Handlowe Auchan Legnica organizuje warsztaty ekologiczne, w trakcie których dzieci poszerzą swoją wiedzę na temat ochrony środowiska. W programie będą pokazy i eksperymenty, pomiar czystości powietrza i zabawy z aplikacjami. W trakcie wydarzenia dzieci wykonają również upominki dla babć i dziadków. Wstęp wolny!

Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne święta, pełne radości i wzruszeń! Tradycyjnie z tej okazji nie może zabraknąć dobrych życzeń i upominków od serca, ale najbardziej cieszy wspólnie spędzony czas! W najbliższą sobotę 14 stycznia Centrum Handlowe Auchan Legnica przygotowało dla babć, dziadków i wnuków wiele ciekawych propozycji!

Ekowarsztaty – wspólnie troszczymy się o czyste powietrze

Czyste powietrze ma znaczenie dla naszego zdrowia! Organizatorzy rodzinnych ekowarsztatów w Centrum Handlowym Auchan Legnica opowiedzą, jakie zanieczyszczenia pojawiają się w atmosferze i wytłumaczą czym jest smog i jak wpływa na nasze zdrowie. Podpowiedzą też, jak ograniczać to zjawisko. To wiedza przydatna niezależnie od wieku!
Uczestnicy ekowarsztatów poszerzą swoją wiedzę, a przy tym na pewno nie będą się nudzić! W „laboratorium smogowym” odbędą się barwne pokazy i eksperymenty, a także pomiary jakości powietrza. Dzieci zapoznają się z działaniem kalkulatora smogowego i aplikacji na telefony komórkowe, które wskażą m.in. ile szkodliwych substancji znajduje się w powietrzu i jaka ilość trafia do naszych płuc. Zjawiska i procesy chemiczne zachodzące w atmosferze będą wyjaśnione w ciekawy, zrozumiały dla uczestników sposób, który przemówi do ich wyobraźni i zachęci do zmiany nawyków.

Upominki dla babci i dziadka

Sobotnie spotkanie w Centrum Handlowym Auchan Legnica będzie doskonałą okazją, żeby własnoręcznie wykonać upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Możliwości będzie wiele – każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie!
Uczestnicy rodzinnych warsztatów kreatywnych będą mogli wykonać woreczki zapachowe do szafy wypełnione suszonymi kwiatami lawendy lub korzennymi przyprawami, naszyjniki z filcu, zakładki do książek czy wiele innych kolorowych ozdób. Chętni będą mogli udekorować farbami świeczki oraz ceramiczne naczynia i w ten sposób stworzyć niepowtarzalny upominek dla dziadków. Z kolei najmłodsze dzieci będą mogły przygotować laurki, które wywołają wzruszenie każdej babci i każdego dziadka.

Rodzinny kalendarz

Podczas sobotnich warsztatów będzie można również wykonać wyjątkowy kalendarz na ścianę, w którym zostaną potem zaznaczone wszystkie ważne dla rodziny wydarzenia. W specjalnej strefie babcie, dziadkowie
i wnuki zapozują do pamiątkowego zdjęcia. Do ich dyspozycji będą maski, kapelusze, peruki czy wąsy. Wydrukowane na miejscu rodzinne zdjęcie będzie można potem wkomponować w specjalnie przygotowany szablon kalendarza na 2023 rok.
Rodzinne warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka odbędą się 14 stycznia w Centrum Handlowym Auchan Legnica przy ulicy Roberta Schumana 11 w godzinach od 11.00 do 18.00. Wstęp wolny.

Źródło: Auchan Polska

RYC. AUCHAN

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Natalia_Szroeder

Natalia Szroeder czwartą ambasadorką inicjatywy Czujesz Klimat? Rossmanna

Read More →