Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

W Zagrodnie uroczyście otwarto szkolną salę sportową

Przez   /   17/06/2021  /   1 Comment

To pierwsza od lat tak duża inwestycja w rozwój kultury fizycznej mieszkańców gminy Zagrodno. 15 czerwca sala sportowa przy Szkole Podstawowej w Zagrodnie znalazła się w centrum uwagi – nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu sportowego.

 

Uczniowie i mieszkańcy gminy mają do dyspozycji przestronny i komfortowy budynek. Sala jest dwukondygnacyjna i pozwala na wszechstronny rozwój fizyczny.
- Za tydzień obchodzimy Narodowy Dzień Kultury Fizycznej, dziś chcę podkreślić, że ta sala to jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Inwestycji, która ma na celu rozwój kultury fizycznej mieszkańców. Przede wszystkim to obiekt, który powstał z myślą o uczniach, o ich zdrowiu, aktywności i rozwoju – dlatego jest ważny i potrzebny – mówiła wójt Gminy Zagrodno Karolina Bardowska.

W uroczystym otwarciu obiektu sportowego wziął udział Henryk Komorowski, prezes zarządu firmy „ROKOM” realizującej prace związane z budową sali.

Gościem specjalnym wydarzenia był Tyberiusz Kowalczyk. Polski strongman i zawodnik MMA. Mistrz Europy Centralnej Strongman w Parach 2007. Mistrz Polski Strongman A-Nowi 2007. Jeden z najlepszych polskich siłaczy. Uwagę przyciągnął występ Pawła Skóry – Mistrza Świata, Mistrza Europy i Mistrza Polski we freestyle football. Widowiskowy pokaz spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności.

Spośród zaproszonych gości głos zabrali: Wiesław Świerczyński Starosta Powiatu Złotoryjskiego, Łukasz Domurat dyrektor biura senatora Krzysztofa Mroza, Paweł Kisowski Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa, Robert Pawłowski Burmistrz Miasta Złotoryja, Jan Tymczyszyn Wójt Gminy Złotoryja, Jan Kotylak Radny Gminy Zagrodno. Na otwarcie sali przyjechali również asp. sztab. Zbigniew Popławski Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi oraz Danuta Frydlewicz-Pierucka zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Źródło: Gmina Zagrodno

FOT. IWONA RYGIELSKA

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. obserwator pisze:

    Pięknie Pani Wójt ,ci co hamują wszystkie inwestycje oczywiście nie przyszli bo nie mieli by pretekstu do narzekania. Niech Pani robi swoje i dla mieszkańców ,my widzimy jak zmienia się wygląd gminy we wszystkich wioskach a nie tylko w Olszanicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Sędziowie z Dolnego Śląska stają po stronie TSUE

Read More →