schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legnica dofinansuje wakacje dla 3,2 tys. dzieci i młodzieży

Przez   /   16/06/2021  /   No Comments

Na wakacyjny wypoczynek legnickich dzieci i młodzieży miasto przeznaczyło w tym roku łącznie ponad 880 tys. zł. Z jego różnych form skorzysta ponad 3.200 młodych legniczan.


Dofinansowane są kolonie i obozy, wycieczki, półkolonie w mieście, zajęcia świetlicowe, biblioteczne, sportowe i rekreacyjne organizowane zarówno przez instytucje miejskie, jak i kluby, świetlice, domy dziecka, parafie i katolickie świetlice, organizacje pozarządowe oraz stowarzyszenia.
Do najaktywniejszych organizatorów letnich kolonii, już od ponad 15 lat, zalicza się Stowarzyszenie Spynacz, współpracujące z ks. Gackiem – Honorowym Obywatelem Legnicy i z legnickim Biurem Zawisza Travel. Organizowane są kolonie i obozy dla dzieci oraz młodzieży, na które opiekunowie zdobywają środki finansowe również w akcjach, które wspomaga Urząd Miasta.
Co roku na Best Spynacz Summer Camp wyjeżdża kilkaset młodych osób w wieku szkolnym. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię, organizatorzy zabierają swoich podopiecznych do Dźwirzyna, gdzie planują równie atrakcyjnie umilić wakacje wszystkim chętnym.
Dzieciaki będą bawić się w klimacie meksykańskim, poznają ciekawostki z tym krajem związane, np. smaki, obyczaje, tradycje i podstawowe słownictwo. W programie przewidziane są również zajęcia profilaktyczne i warsztaty przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się zjawisk negatywnych wśród dzieci i młodzieży.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Sędziowie z Dolnego Śląska stają po stronie TSUE

Read More →