AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Trzy okazje, by pójść z dziećmi do teatru

Przez   /   19/01/2023  /   No Comments

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy pokaże w najbliższych dniach trzy spektakle, które powstały z myślą o młodej widowni, ale zostały zrobione w taki sposób, że i starsi będą się świetnie bawić. Najpierw “Golec”, potem “Rok na Ziemi” i na finał “Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze”. Rodzice, nie przegapcie tej kumulacji!

“Golca” Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak teatr rekomenduje jako spektakl familijny dla osób w wieku od 6 do 100 lat. To dowcipna, pełna popkulturowych smaczków opowieść o przygodach egzotycznej pary przyjaciół: golca piaskowego i muchy. Recenzenci zwracali uwagę np., że poszerza horyzonty, przekazując w lekkiej formie informacje przemilczane przez panią od przyrody. I że skłania do bujania się w rytm urokliwych piosenek, z wdziękiem wykonanych przez aktorów.

Kto chce zobaczyć “Golca”, ma trzy okazje, bo spektakl będzie grany w czwartek 19 stycznia i w piątek 20 stycznia o godz. 10 oraz – uwaga! – w Dzień babci czyli w sobotę 21 stycznia o godz. 16 na Scenie Gadzickiego.

Dzień później, w Dzień Dziadka (niedziela 22 stycznia) aż dwa razy – o  godz. 14 i 16 – teatr pokaże znakomite przedstawienie dla naj-najów “Rok na Ziemi”, na którym można pokręcić się z dzieciakami na karuzeli i dostać śnieżką w nos. Przygotujcie się na oddziałującą na wszystkie zmysły wędrówkę przez zmieniające się pory roku w towarzystwie bohaterów, którymi są między innymi znane każdemu mieszkańcowi Legnicy rzeźby z centrum miasta: Julek, Filip i Neptun. “Objawów znudzenia, choćby najmniejszych, nie zauważyłem. Chyba było przeciwnie: zaskoczenie, że czas płynie tak szybko. Niektórzy nie chcieli wychodzić z teatru i już po opadnięciu kurtyny rwali się do bitwy na poduszki. W teatrze? No właśnie!” – pisałem zachwycony po premierze.

We wtorek i środę (24 i 25 stycznia) o godz. 11. w teatrze będzie można obejrzeć postpunkową wersję jednej z popularnych klechd sezamowych Bolesława Leśmiana, czyli “Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze”. To żart na żarcie. Można,  oczywiście, oglądać „po bożemu”, jak historię o przygodach pięknej księżniczki i jej odważnych braci albo metaforyczną opowieść o dojrzewaniu, przejściu z dzieciństwa do dorosłości. Wydaje mi się jednak, że spisana przez Leśmiana „klechda” stała się pretekstem do zabawy, jaka jest możliwa tylko w teatrze. Inscenizacja, bardzo atrakcyjna wizualnie, już piąty rok nie schodzi z afisza.

Bilety na “Golca”, “Rok na Ziemi” i “Baśń o pięknej Parysadzie” można kupić w internecie: https://www.teatr.legnica.pl/bilety

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

bike-ride-8408035_1280

Rusz się na majówkę z legnickim OSiR-em

Read More →