Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

O “Tadku” z Legnicy piszą kolejne media

Przez   /   17/01/2023  /   No Comments

O wydanej 26 listopada 2021 płycie Tadeusza Olchowskiego pisały ogólnopolskie media (między innymi pozytywna recenzja w „Angorze”) oraz w samych superlatywach wypowiadały się znane postaci polskiej sceny muzycznej – jak choćby Bogdan Olewicz, Marek Kościkiewicz czy Sławomir Wierzcholski. Tym razem kilka słów albumowi, który ukazał się nakładem projektu Czerwone Miasto, poświęcił portal Polska Płyta Polska Muzyka.

Bezpretensjonalny, ponadczasowy, a przy okazji gustowny w swej niedoskonałości ton wypowiedzi, przepełniony myślami, które nosi każdy z nas, ale czasem brakuje nam słów, by umieć się nimi podzielić. Tadeusz robi to za nas, dlatego sens jego utworów jest więcej wart, niż może się wydawać po zbyt pobieżnym ich przesłuchaniu. Dlatego warto docenić taką, trochę niewspółczesną formę wyrazu artystycznego” – tak „Tadka” podsumował dziennikarz portalu, Łukasz Dębowski. Pełną treść recenzji albumu można przeczytać na stronie https://polskaplyta-polskamuzyka.pl/2023/01/11/tadeusz-olchowski-tadek-recenzja/.

Tadeusz Olchowski może pochwalić się wieloma muzycznymi osiągnięciami – za tekst do utworu „Janusze” otrzymał w 2018 roku w konkursie „Piosenka na 100″ nagrodę ZAiKS-u i Polskiego Radia. Jego inne sukcesy to między innymi Nagroda Brązowego Kamertonu na I Festiwalu Polskiej Piosenki Kryształowy Kamerton 2021, Srebrny i Złoty Klucz zdobyte na Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności” czy wyróżnienie Laureata Złotej Piątki na 38. Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA 2018.

Płyta „Tadek” wciąż dostępna jest w stacjonarnie w sprzedaży w Galerii Satyrykon oraz online (na stronie artysty – www.tadeuszolchowski.pl, a także bezpośrednio przez wydawcę – bgk@lck.art.pl, tel. 781 612 983). Album w całości odsłuchać można też w serwisach streamingowych.

Źródło: Legnickie Centrum Kultury

FOT. LEGNICKIE CENTRUM KULTURY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 522 dni temu dnia 17/01/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 17, 2023 @ 2:01 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

1718876011882

SDK Atrium zaprasza na piknik plastyczno-ekologiczny

Read More →