BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Szpital zapłacił za remont w domu dyrektora?

Przez   /   26/06/2013  /   No Comments

Prokuratura Rejonowa w Głogowie zakończyła śledztwo dotyczące oszustwa na szkodę ZOZ w Głogowie w związku z zakupem w lipcu 2012 r. na rachunek szpitala materiałów budowlanych o wartości około 1.450 zł przeznaczonych faktycznie na prywatny użytek dyrektora tej placówki. W sprawie tej w dniu 25 czerwca 2013 r. skierowano akt oskarżenia przeciwko dyrektorowi ZOZ w Głogowie Tadeuszowi T. oraz jego zastępcy Beacie R.

Ww. oskarżono o to, że pełniąc funkcje publiczne dyrektora i zastępcy dyrektora ZOZ w Głogowie przekroczyli swoje uprawnienia i działając wspólnie i w porozumieniu oszukali szpital, albowiem na rachunek placówki zakupiono materiały budowlane w postaci 20 sztuk rusztowań o wartości 1119,60 zł oraz 20 worków cementu i 15 worków wapna za kwotę 329,20 zł, przeznaczone na prywatny użytek dyrektora.

W sprawie ustalono, iż wiosną 2012 r. Tadeusza T. podjął decyzję o remoncie tarasu w swoim domu w Lubinie. Do tego potrzebował ww. materiałów budowlanych. Podczas rozmowy z zastępcą Beatą R. Tadeusz T. poinformował ją o swoich zamiarach i powiedział jakie materiały są mu niezbędne. Oskarżeni ustalili, że materiały zostaną zakupione wraz z kolejnym zamówieniem składanym przez szpital w markecie budowlanym w Głogowie. W związku z tym Beata R. poleciła kierownikowi administracji szpitala dokonanie zakupów. Wszystkie towary miano dostarczyć do domu Tadeusza T. w Lubinie. Na poczet zakupów Tadeusz T. przekazał Beacie R. kwotę 800 zł. Suma ta stanowiła jednak tylko część wartości zamówionych materiałów. Następnie Beata R. wydała szczegółowe dyspozycje kierownikowi administracji zarówno, co do rodzaju materiałów, jak i sposobu płatności za poszczególne produkty, a także miejsca dostawy. Kierownik wykonała polecenie i w dniach 9 i 11 lipca 2012 r. zamówiła towary. Dostawę samochodem ciężarowym z dźwigiem HDS zrealizowano 14 lipca 2012 r. Materiały osobiście odebrał i pokwitował Tadeusza T. Cała kwota wartości zamówienia, tj. 1.448,80 zł przekazana została sprzedawcy przelewem z konta ZOZ w Głogowie.

Mając powyższe okoliczności na uwadze Tadeuszowi T. i Beacie R. przedstawiono zarzut przekroczenia uprawnień w związku z pełnieniem funkcji publicznej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (art. 231 § 2 kk) polegający na dopuszczeniu się oszustwa na szkodę szpitala (art. 286 § 1 kk).

Tadeusz T. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, iż za wszystkie zakupy dokonane na jego prywatne potrzeby zapłacił osobiście.

Beata R. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i wyjaśniła min., iż osobiście nie osiągnęła żądnej korzyści majątkowej. Przyznała, że kierownik administracji zrealizowała zamówienie na jej polecenie.

Mając powyższe okoliczności na uwadze w stosunku do kierownik administracji, która 16 kwietnia br. również usłyszała zarzuty wyłączono materiały do odrębnego prowadzenia i postępowanie umorzono.

Ww. oskarżonym grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Głogowie.

Liliana Łukasiewicz, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2770 dni temu dnia 26/06/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 26, 2013 @ 2:06 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.01.2021 180746.bmp

Dolny Śląsk apeluje o większe unijne pieniądze. PiS przeciw

Read More →