helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Radni zrobili pierwszy krok ku inwestycji w Łukaszowie

Przez   /   25/09/2020  /   11 Comments

Rada Gminy Zagrodno podjęła uchwałę o powołaniu komisji, która zajmie się przygotowaniem listu intencyjnego w sprawie sprzedaży gruntów w Łukaszowie pod park przemysłowo-logistyczny. Wójt Karolina Bardowska znalazła grupę inwestorów gotowych zainwestować w tym miejscu nawet kilkaset milionów złotych, zagospodarować puste działki i stworzyć 2,5 tysiąca miejc pracy dla mieszkańców gminy i okolicy.

Komisja będzie pracować w składzie: Stanisław Olechowski (przewodniczący, na zdjęciu), Piotr Siwak (wiceprzewodniczący), Walenty Luszniewski (członek), Izabela Grabka (członek) i Paweł Kalinowski (członek). Jej zadanie będzie polegać na przygotowaniu projektu listu intencyjnego, jaki ma zostać przedstawiony potencjalnym nabywcom nieruchomości jeszcze przed ogloszeniem przetargu na sprzedaż działek. Zostaną w nim zawarte wstępne zastrzeżenia i deklaracje, które gmina i inwestorzy powinni uwzględnić w następnym etapie, przy spisywaniu umowy sprzedaży.

Firma Metroplan, reprezentująca inwestorów, przedstawiła w środę radnym i mieszkańcom gminy Zagrodno koncepcję zagospodarowania 200 hektarów terenów inwestycyjnych w Łukaszowie. Zaplanowano postawienie tam parku przemysłowo-logistycznego składającego się z kilkunastu hal modułowych. Jako zaplecze dla ulokowanych tam firm i ich pracowników przewidziano m.in. centrum gastronomiczno-handlowe, cztero- lub pięciogwiazdkowy hotel, obiekty rekreacyjne, parkingi, stację benzynową, farmę fotowoltaiczną i elektrownie wiatrowe. Prezentacja została przychylnie przyjęta przez mieszkańców. Na spotkaniu z przedstawicielami Metroplanu zagrodzieńscy radni “na gorąco” sformułowali kilka zastrzeżeń. Obawiają się, że gminna oczyszczalnia i sieć wodociągowa mogą nie podołać zwiększonemu zapotrzebowaniu na dostawy wody i odbiór ścieków, ale przede wszystkim nie chcą narażać mieszkańców Brochocina na zwiększony ruch samochodowy. Według wyliczeń Metroplanu w pierwszym etapie dzialalności parku przemysłowo – logistycznego przez wieś będzie przejeżdżało dziennie ok 25-30 tirów więcej niż obecnie. Później natężenie ruchu generowane przez park w Łukaszowie zwiększyć się do ok. 80 tirów na dobę. Inwestor deklaruje, że jest gotów wspólnie z gminą usiąść do rozmów z zarządcą drogi – Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei – by wypracować rozwiązanie, które zniweluje tę uciążliwość. Podczas środowego spotkania z przedstawicielami Metroplanu radny Stanisław Olechowski zaproponował, aby powołać komisję do prac nad treścią listu intencyjnego. Aby niepotrzebnie nie tracić czasu, zatępca wójt Zagrodna Kamil Strynkowski zgłosił na dzisiejszą sesję stosowny projekt a rada – mimo początkowych oporów – go zaakceptowała.

Jeśli prace nad listem intnecyjnym potoczą się szybko, jeszcze w tym roku mogłoby dojść do ogłoszenia przetargu na ok. 140 hektarów gruntów po poradzieckim lotnisku wojskowym w Łukaszowie (pozostałe 60 ha wymaga przeprowadzenia przez gminę zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego). Metroplan mógłby wówczas przyszły rok wykorzystać do prac planistycznych, a w 2022 roku ruszyć z budową. Realizacja całego parku wraz z zapleczem zajmie ok. 8-10 lat.

Więcej o planowanej inwestycji w Łukaszowie jest TUTAJ.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

11 komentarze

 1. Zlamaskutany pisze:

  Dziadki to SE mogą , mieszkańcy są od tego.

 2. kasia pisze:

  Ciekawe czy nasze dziadki coś uradzili ,bo coś cicho.

 3. Karola pisze:

  Wszyscy pochodzimy z wiochy tylko niektórzy się wymądrzają.

 4. lustrator pisze:

  swoja droga stary lukaszenka ze wsi, rodzine mial.Tak aluzju pewnie paniał?

 5. lustrator pisze:

  natomiast żołnierz Białoruski nie pochodzi z domu dziecka ma serce i szanuje tych dziadków starych>>>.zabawne to jest.Ty sam pochodzisz z bialorusi i wszystko to wiesz?Na dzisiaj to komedia dnia.Ale to wszytko tlumaczy co tam sie u dziadkow dzieje.Medali z tego nie bedzie nawet na bialorusi..Bo jak glupi to i tak pochowaja pod plotem.

 6. lustrator pisze:

  widze ze juz zrobili z ciebie idiote i to narodowego dziadku.Nie ma znaczenia czy stary czy mlody jesli idiota i tylko za wiek nie ma co szanowac..A jak widze u was tam sami tacy…narodowi polscy.

 7. Gość pisze:

  To masz podobnie jak milicjant na Białorusi tez pochodzi z domu dziecka nie zna ani dziadka ani ojca swego dlatego tak biją ludzi , natomiast żołnierz Białoruski nie pochodzi z domu dziecka ma serce i szanuje tych dziadków starych.
  Może zrozumiesz .

 8. lustrator pisze:

  z domu dziecka a co?

 9. W pisze:

  A ty z domu dziecka?

 10. lustrator pisze:

  mysle ze P.Redaktor opublikuje list a wtedy posmiejemy sie z dziadkow.

 11. Lech pisze:

  Skład tej komisji nie wróży coś dobrego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

images

Moje trzy grosze. Spóźniony wkurw

Read More →