Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policja namierzyła złodzieja, który okradł legnicki szpital

Przez   /   11/08/2020  /   No Comments

Dzielnicowi z Radwanic wytropili i zatrzymali złodzieja, który 31 lipca skradł defibrylator z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Cenny sprzęt, niezbędny do ratowania życia, odzyskano.  

- Osoby, które decydują się na to, żeby sięgnąć po cudzą własność, najczęściej sięgają po wartościowe przedmioty, które potem mogą łatwo zamienić na gotówkę. Niektóre kradzieże zasługują jednak na szczególnie potępienie. Na przykład takie, w których złodzieje zabierają sprzęt mający służyć do ratowania ludzkiego zdrowia i życia – komentuje mł. asp. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Defibrylator to urządzenie wykorzystywane w wypadkach nagłego zagrożenia życia, kiedy trzeba szybko przywrócić krążenie. Ten był zamontowany w jednej z poczekalni legnickiego szpitala. 31 lipca został skradziony.

Na ślad sprawcy tej zuchwałej i bezmyślnej kradzieży natrafili dzielnicowy z Radwanic. Zatrzymali 55-letniego mieszkańca gminy Radwanice oraz odzyskali skradziony defibrylator o wartości 7300 złotych.

- Skradzione urządzenie najprawdopodobniej w najbliższych dniach wróci na korytarz legnickiej lecznicy i będzie nadal służyć do ratowania ludzkiego życia. Zatrzymany 55-latek musi natomiast liczyć się z konsekwencjami. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co może trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat – informuje mł. asp. Przemysław Rybkowski.

FOT. POLICJA POLKOWICE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 42 dni temu dnia 11/08/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 11, 2020 @ 12:51 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rabczenko-2-1024x681

Wojewoda chce usunąć z rady miasta Jarosława Rabczenkę?

Read More →