Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

4 nowe zachorowania na COVID w Legnicy i powiecie

Przez   /   11/08/2020  /   No Comments

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy raportuje kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Chodzi o małżeństwo w średnim wieku i mężczyznę w średnim wieku z powiatu legnickiego oraz starszą kobietę z Legnicy. Jest też dobra wiadomość: jedna z wcześniej zdiagnozowanych osób już jest zdrowa.

Od poczatku epidemii COVID-19 potwierdzono testami u 245 mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego. Aktualnie choruje 20 osób. Trzy są hospitalizowane. 17 zostało poddanych domowej izoalacji. Izolowani są również ich domownicy. W kwarantannie przebywa 462 mieszkańców.

Sytuacja w sąsiednich powiatach

Powiat lubiński. W ciągu ostatniej doby pojawił się jeden nowo zdiagnozowany przypadek COVID-19 – u ośmioletniego chłopca, który jest hospitalizowany we Wrocławiu (stan kliniczny średni). 3 osoby wyzdrowały – to trzy kobiety (16, 30, 44 lata) z Nieszczyc w gminie Rudna. W sumie od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 123 mieszkańców powiatu lubińskiego oraz (w związku z ogniskiem w Nieszczycach) u 16 osób spoza powiatu lubińskiego. 7 osób zmarło (w pięciu przypadkach COVID-19 był wyjściową przyczyną zgonu, w 2 – wtórną). 59 osób wyzdrowiało.

Powiat złotoryjski.  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Złotoryi informuje, że na terenie powiatu złotoryjskiego potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnej osoby. Jest to mieszkaniec Złotoryi, który obecnie poddany jest izolacji w warunkach domowych, gdyż dotychczasowy przebieg choroby nie wymaga hospitalizacji. Pozostali domownicy objęci są ścisłą kwarantanną. Po przeprowadzeniu dochodzenia epidemiologicznego ustalono osoby, z którymi mężczyzna miał kontakt. Osobom tym zlecono pobranie próbek w kierunku 2019-nCoV. Osoby mające styczność ze źródłem biologicznego czynnika chorobotwórczego oraz pozostali domownicy objęci są kwarantanną domową. Jest to 24 przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w powiecie złotoryjskim.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 42 dni temu dnia 11/08/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 11, 2020 @ 1:54 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rabczenko-2-1024x681

Wojewoda chce usunąć z rady miasta Jarosława Rabczenkę?

Read More →