Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Opłat w żłobkach nie da się negocjować – uważa ratusz

Przez   /   30/10/2017  /   No Comments

Prezydent Tadeusz Krzakowski nie widzi możliwości negocjowania wysokości czesnego w niepublicznych żłobkach i klubach malucha, od września dotowanych przez miasto. 

Publiczne żłobki w Legnicy nie są w stanie obsłużyć wszystkich chętnych, więc część rodziców jest zmuszona słono płacić za miejsce w żłobku niepublicznym. Prezydent chciał im pomóc. Liczył, że jeśli miasto wprowadzi dopłaty do każdego dziecka w niepublicznym żłobku i klubie malucha, wysokość czesnego w tych placówkach odpowiednio spadnie. Tak się jednak nie stało.

Na mocy przygotowanej przez prezydenta uchwały rady miejskiej z 20 kwietnia 2017 r (zmienionej 26 czerwca 2017 r) do każdego dziecka w niepublicznym żłobku Legnica dopłaca 500 złotych, a do każdego dziecka w klubie malucha – 200 zł. Mimo tego placówki utrzymały opłaty dla rodziców na uprzednim poziomie.

Radny Maciej Kupaj na początku października zaproponował zmianę, która – jego zdaniem – powinna przynieść efekt. Jednocześnie zasugerował, że miasto powinno podjąć z niepublicznymi żłobkami rozmowy na temat obniżenia czesnego. Zdaniem prezydenta, ani uchwała z 20 kwietnia br, ani jej zmieniona wersja z 26 czerwca br nie przewidują takiej możliwości.

FOT. PIXABAY.COM

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 987 dni temu dnia 30/10/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 30, 2017 @ 6:26 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Prezydent apeluje o szeroki udział w wyborach

W niedzielę wybory. Prezydent Legnicy apeluje o frekwencję

Read More →