schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  zagrodno daje się poznać  >  Current Article

Najstarsze lipy kwitną w Grodźcu. Zamek świętował

Przez   /   05/07/2022  /   No Comments

Słoneczna pogoda, wakacyjna atmosfera i klimat kultowej oraz długo wyczekiwanej imprezy na Grodźcu – niedziela w zamku upłynęła pod znakiem fantastycznej zabawy. Organizatorzy nie zapomnieli o tym, że twierdza na wygasłym wulkanie to przede wszystkim wspaniała i pasjonująca historia. Zwiedzanie, muzyka, zabawa, warsztaty… krótko mówiąc – działo się!
Bogaty harmonogram tegorocznego Święta Kwitnących Lip przyciągnął do zamku zarówno młodszych jak i starszych turystów. Imprezę uświetniły koncerty. Jako pierwszy wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Legnica, który od 1975 roku kultywuje tradycję sztuki ludowej, zdobywając uznanie na arenie międzynarodowej. O godzinie 16:00 na scenie pojawił się gitarzysta i wokalista Michał Łangowski.

Święto Kwitnących Lip było doskonałą okazją, by zaprosić dendrologa, który poprowadził spacer dla pasjonatów natury. Drzewoznawca z zaangażowaniem opowiadał o drzewostanie znajdującym się na terenie zamku Grodziec.

- Jako Zamek Grodziec staramy się organizować wydarzenia w taki sposób, by to co dzieje się podczas imprez, było spójne z wizerunkiem zamku. Historia, kultura ludowa, akcent typowo turystyczny – czyli zwiedzanie, wspieranie lokalnych producentów, dbałość o dziedzictwo naturalne, a także zajęcia dedykowane najmłodszym. Wybieramy to, co turyści lubią, co bawi, uczy i pozwala odkrywać IX wieków tajemnic. Jestem przekonany, że dzięki licznym i różnorodnym inicjatywom, wśród turystów, wzrasta świadomość tego, gdzie są i czerpią z poznawania zamku Grodziec coraz więcej satysfakcji – mówił prezes spółki Zamek Grodziec Mariusz Garbera.
Dla najmłodszych – animacje!

Kolorowy, radosny czas, by zamek nie kojarzył się tylko z nauką, ale również z zabawą. Przede wszystkim po to, by młodsi turyści pokochali twierdzę na wygasłym wulkanie, a w przyszłości wracali jako jej pasjonaci i odkrywcy.
W tle warsztaty rzemiosł dawnych i muzyka. W komnatach zamkowych można było spotkać przygrywających wiolonczelistów.

Źródło: Zamek Grodziec

FOT. ZAMEK GRODZIEC

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obraz_2022-08-10_120001752

Noc na zamku Grodziec – pod rojem perseidów

Read More →