Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Milion złotych czeka na bezrobotnych

Przez   /   30/10/2012  /   No Comments

Jak zapewnia Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy, nie braknie pieniędzy dla bezrobotnych, którzy chcą otworzyć działalność gospodarczą. Do wykorzystania jest jeszcze około 1 miliona złotych. Z tej puli PUP może także zrefundować pracodawcom nowe miejsca pracy i opłacić szkolenie bezrobotnych, których ktoś chce zatrudnić.

Przez pierwsze półrocze 2012 r. środków na dofinansowanie dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą było w kasie PUP niewiele, więc urzędnicy starali się nie rozpalać apetytów na dotację. Teraz sytuacja się zmieniła. Pieniędzy nie brakuje, ale zainteresowanie nimi jest średnie. PUP stara się, by zostały efektywnie wykorzystane. Od połowy roku komisja, rozdzielająca dotacje między wnioskodawców, zbiera się raz lub dwa razy w miesiącu. Najbliższe posiedzenie już jutro.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

MikułowaCzarna2

Demontaż starej linii 400 kV Mikułowa – Czarna

Read More →