PWSZ_targi
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Odsprzedadzą uzdrowiska i Hefrę?

Przez   /   30/10/2012  /   No Comments

Ministerstwo Skarbu państwa zapowiada porządki w grupie kapitałowej KGHM. Resort nie zdradza, które spółki-córki KGHM będą musiały zostać odsprzedane. Według Dziennika Gazety Prawnej chodzi o Warszawską Fabrykę Platerów Hefra, skupowane do niedawna na potęgę uzdrowiska oraz spa.

Na podstawie audytów ministerstwo stworzyło – jak pisze Dziennik Gazeta Prawna – “wstępny katalog spółek-córek i spółek-wnuczek, których koncerny będą musiały się pozbyć”.

Jeszcze rok temu KGHM za pośrednictwem swej spółki zależnej Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych KGHM I FIZAN odkupywał od Skarbu Państwa uzdrowiska, jedno za drugim. 138,2 mln zł kosztowało go 90 proc. akcji Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich – największego polskiego kompleksu  uzdrowiskowego. Za 26,4 mln złotych kupił Uzdrowisko Połczyn. 29,3 mln zł dał za udziału w spółce Cieplice, a 21 mln zł za Świeradów-Czerniawę. Polska Miedź sfinansowała też budowę w Świnoujściu gigantycznego kompleksu Interferie Medical Spa, składającego się z czterogwiazdkowego hotelu i supernowoczesnego centrum konferencyjno-wypoczynkowego. Otwarte pozostaje pytanie, czy jest na rynku podmiot gotów odkupić ten majątek za tyle, by miedziowy holding nie stracił na tych transakcjach.

FOT. ARCHIWUM ZUK

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.01.2021 180746.bmp

Dolny Śląsk apeluje o większe unijne pieniądze. PiS przeciw

Read More →