AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Maciej Maleńczuk sprzedał się jak świeże bułeczki

Przez   /   31/01/2013  /   No Comments

Zostały ostatnie wolne miejsca na koncert Macieja Maleńczuka, który 17 lutego wystąpi  w legnickim Qubusie ze swym nowym projektem Psychodancing. Bilety nie są tanie (80 zł), a jednak rozchodzą się jak świeże bułeczki. Rezerwacji można dokonać m.in. na stronie www.kupbilecik.pl.

Maleńczuk zaczynał od bluesa i własnych ballad granych z gitarą na krakowskich ulicach. Już wówczas proste, piękne teksty o zwykłych ludziach i mocny, chrypliwy głos, jakim je wyśpiewywał, przykuwały uwagę, ale szerszą popularność przyniosły mu występy z rockowym Homo Twistem i Pudelsami. Nagrywał płyty z Wojciechem Waglewskim, Pawłem Kukizem, Justyną Steczkowską, a ostatnio pokazał się w kilku kontrowersyjnych, bo dancingowych odsłonach. Najnowsza płyta, “Psychocountry”, ale do Legnicy przyjedzie głównie z materiałem z wcześniejszego albumu, “Psychodancing”.

Koncert już 17 lutego o godz. 17 w hotelu Qubus.

Na scenie obok Maleńczuka występi czterech muzyków: Maciej Muraszko – perkusja, Andrzej Laskowski – gitara basowa, Kuba Frydrych – gitara, Grzegorz Stasiuk – electronic keyboard. Program obejmuje zarówno utwory Maleńczuka, jak i stare, sprawdzone, dobrze znane przeboje z repertuaru m.in. Bogdana Łazuki, Wojciecha Młynarskiego, Stanisława Grzesiuka, Johny’ego Casha, Franka Sinatry i innych. Wszystkie utwory, zarówno dawne piosenki Macieja Maleńczuka, jak i przeboje innych wykonawców, grane są w nowych aranżacjach.

 

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2718 dni temu dnia 31/01/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 31, 2013 @ 9:50 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Betlejem-Judea-2_resize

“Niebezpieczne zabawy” w Galerii Sztuki w Legnicy

Read More →