Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Poznaliśmy Legnicką Książkę Roku 2012

Przez   /   29/01/2013  /   No Comments

Szanse na tytuł ?Legnickiej Książki Roku? mają wydawnictwa poświęcone Legnicy lub napisane przez legnickiego autora. Kapituła dokonała przeglądu i oceny 50 wydawnictw, które ukazały się w 2012 roku, oceniając m.in. szatę graficzną, atrakcyjność tematu, oryginalność oraz oddziaływanie na społeczność miasta, regionu i kraju. W efekcie nominowano do tytułu dziesięć wydawnictw.

Honorowy Tytuł Legnickiej Książki Roku 2012 i nagrodę ? statuetkę wykonaną w znakomitej pracowni szkła artystycznego Studio Borowski zdobyło wydawnictwo ?Satyrykon 35 lat (years)? w opracowaniu Elżbiety Pietraszko, wydane przez Legnickie Centrum Kultury i Fundację Satyrykon. Publikacja została uznana za najważniejszą w 2012 roku ze względu na uniwersalny charakter sprawiający, że książka, choć wydana w Legnicy, przez legniczan, o legnickich inspiracjach, jest ważna także w kraju i za granicą. Odzwierciedla satyrę i humor, politykę i obyczaje w Polsce i na świecie na przestrzeni ostatnich 35 lat.

Równocześnie Kapituła wyróżniła trzy pozycje wydawnicze, które mocnym akcentem wpisują się w historię i kulturę Legnicy. Są to: I LAF: animowany świat, autorstwa Edyty Golisz, wydane przez Legnickie Centrum Kultury ? pełna dyskretnego humoru i ciepła opowieść o Letniej Akademii Filmowej, Silver meetings Legnica (Srebrne spotkania Legnica): współczesna biżuteria w Legnicy 1979-2011, autorstwa Zbigniewa Kraski, Sławomira Fijałkowskiego, Ireny Huml ? wydawnictwo o charakterze albumowym, dokumentujące historię wystaw współczesnej biżuterii artystycznej oraz Jeremias Joseph Knechtel (1679-1750): legnicki malarz doby baroku, pod redakcją Andrzeja  Kozieła i Emilii Kłody, wydane przez Muzeum Miedzi – wybitne pod względem estetycznym i merytorycznym wydawnictwo z dziedziny historii sztuki.

 

źródło: legnica.eu

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2746 dni temu dnia 29/01/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 29, 2013 @ 8:07 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

OPSz_KUBEK_CERAMICZNY28

Ruszyły letnie warsztaty w Otwartej Pracowni Sztuki

Read More →