Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Ruszyła budowa nowego układu ulic

Przez   /   23/09/2020  /   No Comments

- Dzisiaj rozpoczynamy kolejną, bardzo ważną inwestycję drogową, która radykalnie poprawi dostępność do terenów inwestycyjnych w rejonie dawnego lotniska. To zupełnie nowy układ komunikacyjny. Chcemy go zrealizować w 16 miesięcy – powiedział podczas konferencji prasowej (23 września) prezydent Tadeusz Krzakowski. 

Budowę ulic Nasiennej, Hangarowej i Myrka, wykonuje konsorcjum firm Budrim z Kunic (lider) i Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, które wygrało przetarg.

Budowa nowego układu komunikacyjnego kosztować będzie ok. 19 mln 130 tys. zł, pochodzących z budżetu miasta, ale zabiegamy też o rządowe źródła dofinansowania.

Zadanie to obejmuje budowę drogi o długości ok. 2,8 km (jezdnia 7-metrowa) na odcinku od skrzyżowania ul. Myrka, poprzez ul. Hangarową, Nasienną do ronda Bitwy Legnickiej, wraz z chodnikami, ścieżkami pieszo-rowerowymi o długości ok. 2,6 km i szerokości 4 metrów oraz nowoczesnym obustronnym oświetleniem ledowym ulic o długości kabli ponad 6 kilometrów. Parametry nowych dróg będą też dostosowane do ruchu i parkowania samochodów ciężarowych. Drogi, chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe i pasy zieleni zostaną odwodnione z wykorzystaniem sześciu zbiorników retencyjnych. Przebudowany będzie przejazd kolejowy, usunięte kolizje z istniejącym uzbrojeniem podziemnym i naziemnym. Powstanie kanał o długości 16,5 km z 42 studniami dla sieci szerokopasmowego internetu LEGMAN.

- Nowy układ komunikacyjny zdecydowanie zwiększy atrakcyjność inwestowania w rejonie byłego lotniska – podkreśla prezydent Tadeusz Krzakowski. – Działa już tutaj kilku poważnych inwestorów. Z kolejnymi prowadzimy rozmowy. Do zagospodarowania pozostała jeszcze połowa obszaru. Zależy nam na miejscach pracy i firmach o najnowocześniejszych technologiach.

Budowa nowego układu komunikacyjnego ma także na celu skomunikowanie terenów inwestycyjnych z autostradą A4 oraz drogą szybkiego ruchu S3, a także usprawni dojazd mieszkańców do centrów handlowych, miejsc pracy i do miast w sąsiedztwie Legnicy.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 32 dni temu dnia 23/09/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 24, 2020 @ 8:28 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

images

Moje trzy grosze. Spóźniony wkurw

Read More →