AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Legnica ogłosiła przetarg na elektrobusy dla MPK

Przez   /   18/05/2023  /   No Comments

Legnica ogłosiła przetarg na zakup 6 autobusów z elektrycznym napędem wraz z budową trzech dwustanowiskowych stacji ładowania o mocy co najmniej 120 kW każda. Pierwsze 5 pojazdów ma się pojawić w mieście w czerwcu 2024 roku. Będą obsługiwać linię nr 24. 

Wymogi miasta: autobusy muszą być fabrycznie nowe, niskopodłogowe, mieć około 12 metrów długości, minimum 26 miejsc siedzących, zabierać na pokład jednocześnie co najmniej 70 pasażerów. Powinny umożliwiać podróż osobom na wózkach inwalidzkich lub pasażerom z wózkami dziecięcymi. Napędzać je muszą silniki o mocy 160 kW minimum, z magazynem energii do 300kWh. Na jednym ładowaniu powinny przejeżdżać co najmniej 120 km w ruchu miejskim. Miasto chce, aby można je było ładować zarówno z pomocą szybkiej stacji ładowania, jak i wolno przez pantograf.

Zgodnie z warunkami przetargu, pierwsze 5 autobusów wraz z 3 stacjami ładowania ma się pojawić w Legnicy między 1 a 28 czerwca 2024 roku. Wtedy też ich dostawca ma przeszkolić 32 osoby do obsługi pojazdów. Szósty autobus dołączy do legnickiej floty na początku stycznia 2025 r.

Na zakup autobusów Legnica wykorzysta ponad 9 mln zł, które pozyskała w listopadzie 2022 r. z programu „Zielony Transport Publiczny” przygotowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →