AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica odnawia kamienice przy ul. Henryka Pobożnego

Przez   /   06/07/2020  /   No Comments

Rozpoczęło się przywracanie dawnego uroku kolejnym kamienicom przy ul. Pobożnego: 13, 14 i 15. Obecnie prace trwają w tym ostatnim budynku. Planowane zakończenie odnowy tych kamienic w połowie 2022 r.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w rejonie ul. H. Pobożnego – renowacja części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Zakres prac obejmuje m.in.: remonty dachów, klatek schodowych, piwnic, wymianę instalacji, okien, drzwi zewnętrznych i oczywiście elewacji wraz z ociepleniem ścian od strony podwórza.
Przetarg na tę inwestycję wygrało konsorcjum firm: Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Rybka (lider) i Budownictwo Ogólne Zdzisław. Koszt to ok. 3 mln 304 tys. zł brutto.
Zanim w budynku przy ul. H. Pobożnego 15 rozpoczął się remont, ornitolog wraz chiropterologiem sprawdzili, czy nie ma w nim gniazd i schronienia dla ptaków czy nietoperzy. Nie stwierdzono tego i prace się rozpoczęły.
Rewitalizacja kamienic nr 13, 14 i 15 będzie przebiegała w podobnym cyklu, jak zakończony w maju remont budynków nr 19, 20, 21, którego koszt to ok. 4,5 mln zł.
Przypomnijmy, że w poprzednich latach odrestaurowane zostały kamienice przy ul. Pobożnego 18A i B, 22 oraz 1, a przy ul. Bolesława Chrobrego – 8 i 9. Koszt tych inwestycji, finansowanych z budżetu miasta, wyniósł w sumie ok. 3 mln zł.
Wcześniej, w ramach składającego się z siedmiu zadań projektu unijnego „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich”, odrestaurowano w rejonie ul. H. Pobożnego i B. Chrobrego 22 kamienice. Położono nową nawierzchnię jezdni i chodników, zbudowano ogród zabaw i funkcjonalne wnętrza blokowe. W wyremontowanej Willi Bolka von Richtchofena powstało Centrum Integracyjno–Profilaktyczne. W ramach tego programu przebudowano także chodnik oraz jezdnie na ul. Libana. Koszt całości prac wyniósł ponad 23 mln zł, z czego dofinansowanie unijne stanowiło aż 70 procent.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 350 dni temu dnia 06/07/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 6, 2020 @ 3:15 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →