PWSZ_Legnica_Nabor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

W Złotoryi wybuchł granat z czasów II wojny światowej

Przez   /   06/07/2020  /   No Comments

Granat prawdopodobnie z okresu II wojny światowej został znaleziony wczoraj, w godzinach popołudniowych na terenie Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kolejowej w Złotoryi. Miejsce jego odnalezienia zostało zabezpieczone przez złotoryjskich policjantów do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, czyli do dzisiaj do godzin porannych. Po ustaleniu rodzaju niewybuchu, saperzy zdecydowali o jego detonacji na miejscu.

 

W związku z powyższym, została podjęta decyzja o przeprowadzeniu ewakuacji mieszkańców i pracowników instytucji w promieniu 200 metrów od tego miejsca. Łącznie ewakuowano 250 osób. Detonacja niewybuchu odbyła się około godziny 12:00. Chwilę później ruch na ul. Kolejowej (dotychczas zablokowany) został wznowiony. Działania policjantów polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeprowadzeniu ewakuacji odbyły się prawidłowo i bez żadnych komplikacji.

Źródło: Policja Złotoryja

FOT. POLICJA ZŁOTORYJA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 344 dni temu dnia 06/07/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 6, 2020 @ 1:13 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

content_88a9430b-2ecc-4e56-970a-d07ee0560b3f

Zetor był o krok od śmierci – dzięki DIOZ wraca do sił

Read More →