Starostwo5
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

I Bieg z Widokiem na Wulkan już 23 kwietnia. Zapisz się!

Przez   /   12/04/2022  /   No Comments

Przepiękne szklane medale zaprojektowane przez Pati Dubiel – prawdziwe dzieła sztuki – czekają na wszystkich uczestników I Biegu z Widokiem na Wulkan w Zagrodnie. Najmłodsza impreza biegowa w regionie zadebiutuje 23 kwietnia. To ostatni moment, aby dopisać się do listy startowej.

Bieg organizują Stowarzyszenie Pozytywnie Nakręceni z Uniejowic, Fundacja Adelin w Zagrodnie i Ochotnicza Straż Pożarna w Olszanicy. Z założenia ma to być impreza dla całych rodzin, dająca rodzicom szansę na podzielenie się pasją do biegania z dziećmi i zachęcająca osoby w każdym wieku do fizycznej aktywności. Uczestnicy będą ścigać się głównie po polnych i leśnych dróżkach, m.in. wyjątkowo urokliwą doliną Zimnika, rozpościerającą się pomiędzy Olszanicą a Uniejowicami i Grodźcem. Dla dzieci, w zależności od wieku, przygotowano pętle liczące od 300 do 1200 metrów. Dorośli mogą wybierać między dwoma dystansami. Krótszy ma 6,75 km, dłuższy prawie 11 kilometrów. Przewidziano też 6-kilometrowy marsz z kijkami Nordic Walking. Start i meta zostały wyznaczone na parkingu przy kościele w Zagrodnie. Początek zabawy w sobotę 23 kwietnia o godz. 11.
Obiecany w nazwie biegu wulkan to Grodziec, z niesamowitym zamkiem zbudowanym na szczycie. Co chwila będzie wyłaniał się biegaczom spomiędzy drzew i wzniesień. W przetworzonej artystycznie formie pojawi się też na mecie – na medalach, które zaprojektowała mieszkająca w Grodźcu artystka, rzeźbiarka i graficzka, Pati Dubiel. Chyba żadna impreza w Polsce nie może się pochwalić tak pięknym trofeum. Pamiątkowe medale – prawdziwe dzieła sztuki – będą wręczane wszystkim, którzy dobiegną do mety.
- Dzieci mogą wystartować z mamą, tatą, dziadkiem czy też babcią – nie trzeba umieć biegać, można przespacerować się, chodzi o dobrą zabawę. Być może ten pierwszy zdobyty medal będzie początkiem wspaniałej pasji – zachęcają organizatorzy. – Dodatkowo planowane są bardzo ciekawe nagrody, mnóstwo upominków do rozlosowania oraz inne atrakcje. Zapraszamy serdecznie całe rodziny, spędźmy razem aktywnie tą sobotę.
Okazja do biegania w gminie Zagrodno pojawi się również 7 maja. Tego dnia sołtys Piotr Siwak i rada sołecka w Łukaszowie organizują VI Charytatywny Bieg Między Wiatrakami na trzech dystansach: 500 metrów (dla dzieci) oraz 5 i 10 kilometrów (dla dorosłych). Szczegóły obu wydarzeń (formularze rejestracyjne, listy startowe, regulaminy) znajdziecie na Facebooku wpisując nazwę imprezy.

Piotr Kanikowski
FOT. PATI DUBIEL/ GALERIA VERSUS

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

_NAG0005

Garbera za Janczyszyna. W Grodźcu zmienił się kasztelan

Read More →