Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Rusza kino pod gwiazdami – na dachu Galerii Piastów

Przez   /   19/07/2022  /   No Comments

W piątek 22 lipca ruszają projekcje filmowe w ramach “Kina na dachu”. Jest to projekt, który Legnickie Centrum Kultury od wielu lat współtworzy wraz z Galerią Piastów. Wydarzenie jest częścią Legnickiej Akademii Filmowej, która w tym roku odbywa się już po raz dwudziesty dziewiąty. Wstęp na wszystkie projekcje jest WOLNY (wejście od Kina Helios). W tym roku zaplanowano 8 seansów.

22.07.2022, godz. 21:00
Pokaz filmów animowanych nagrodzonych na Festiwalu Animator 2022 /wyłącznie dla widzów pełnoletnich/

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR w Poznaniu to największy festiwal filmu animowanego w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku i stanowiła kulminację obchodów 60-lecia Polskiej Animacji. Podczas każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym retrospektywy, przeglądy, premiery czy rzadko pokazywane dzieła pionierów animacji.

 

23.07.2022, godz. 21:00
Fritzi, przyjaźń bez granic, reż. Matthias Bruhn / Ralf Kukula

Rok 1989. Niemcy są podzielone na dwie części. 12-letnia Fritzi tęskni za przyjaciółką, która przebywa na zachodzie kraju. Nastolatka nie zgadza się z wizją podzielonego świata i dołącza do pokojowej rewolucji.
Poruszająca i wyjątkowa w formie animacja opowiada o zawirowaniach historii z dziecięcej perspektywy. Twórcom udało się oddać atmosferę przemian 1989 roku w sposób przystępny dla młodej widowni, ale i autentyczny.

 

29.07.2022, godz. 21:00
Pokaz filmów animowanych z Ars Electronica 2021

Ars Electronica to platforma działająca na styku sztuki, technologii i społeczeństwa poprzez organizowanie wystaw, programów edukacyjnych i projektów badawczych. Założony w 1979 r. w Linzu jako festiwal, od tego czasu rozszerzył się o laboratorium, nagrodę i muzeum poświęcone badaniu i promocji sztuki mediów i kultury cyfrowej.
Podczas Ars Electronica Animation Festival 2021 on Tour zostanie zaprezentowany wybór wybitnych filmów zgłoszonych do kategorii Animacja Komputerowa Prix Ars Electronica 2021. Ta trasa została wyprodukowana we współpracy z Austriackim Federalnym Ministerstwem ds. Europy, Integracji i Spraw Zagranicznych.

 

30.07.2022, godz. 21:00
Podróż Księcia, reż. Jean-François Laguionie / Xavier Picard

Woda wyrzuca starego księcia na brzeg. Rannego i nieco zagubionego rozbitka znajduje Tom – chłopiec, którego rodzice są naukowcami. W ich domu stary książę dochodzi do siebie, zaprzyjaźnia się z troskliwym opiekunem i dzięki niemu z zafascynowaniem poznaje krainę, o której nie miał pojęcia. Niestety para naukowców widzi w tajemniczym przybyszu przede wszystkim niezwykle ciekawy obiekt badań i eksperymentów. Profesor Victor pragnie wykorzystać księcia do udowodnienia swojej naukowej tezy o istnieniu zupełnie innego gatunku stworzeń. „Podróż księcia” to poruszająca animacja o spotkaniu dwóch światów, wzajemnej nauce i otwartości na wszystko, co nowe i inne.

 

04.08.2022
The Nose or the Conspiracy of Mavericks – reż. A. Khrzhanovsky

Film oparty na dwóch genialnych rosyjskich dziełach – noweli Nos Mikołaja Gogola i napisanej na jej podstawie operze o tym samym tytule z roku 1930, autorstwa wspaniałego rosyjskiego kompozytora Dymitra Szostakowicza. Film jest dedykowany prekursorom nowych gatunków w sztuce, ludziom wyprzedzającym swoje czasy. I co najważniejsze – wystarczająco odważnym, by nie bać się płynąć pod prąd. Musieli za to płacić wysoką cenę – nierzadko cenę życia.

 

05.08.2022, godz. 21:00
My Favorite War, reż. I. Burkovska Jacobsen

Moja ulubiona wojna to łotewsko – norweski film dokumentalny z 2020 roku, wyreżyserowany
i napisany przez Ilze Burkovska Jacobsen. Film opowiada o osobistych doświadczeniach reżysera związanych z dorastaniem na sowieckiej Łotwie w latach 1970-1990.

 

06.08.2022, godz. 21:00
Ruben Brandt, reż. M. Krstic

Ruben Brandt, znany psychoterapeuta, zmuszony jest do kradzieży 13 obrazów
z najsłynniejszych muzeów świata i kolekcji prywatnych.
Robi to, by uniknąć nocnych koszmarów, nękających go na skutek podprogowych przekazów, które przyjmował jako dziecko. Działa z pomocą czwórki swoich pacjentów. On i jego gang złodziejaszków regularnie i z powodzeniem okradają takie miejsca jak Luwr czy Tate.

 

07.08.2022, godz. 21:00
Away, reż. G. Zilbalodis

Away to animowany film niemy z 2019 roku, napisany i animowany przez Gintsa Zilbalodisa, łotewskiego filmowca, który również napisał i nagrał muzykę do filmu. Jest to film animowany komputerowo, wykorzystujący program Maya. Film opowiada o chłopcu, który leci na spadochronie na ląd, gdzie znajduje motocykl i rannego ptaka. Dzięki nim wyrusza, by osiągnąć początkowo nieznany cel. Podąża za nim mroczny gigantyczny potwór, który wysysa życie z każdej żywej istoty, która stanie na jego drodze.

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zakopower-474-279-10154

Cuprum Park zmienia się w BIG Lubin. Z Zakopower!

Read More →