AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Co mieszkańcy chcieli, to gmina im zrobiła

Przez   /   20/01/2023  /   3 Comments

Zgodnie z wolą lokalnych społeczności, gmina zrealizowała za 250 tys. zł 12 inwestycji wybranych w ramach Gminnego Zagrodzieńskiego Budżetu Obywatelskiego.

W roku 2022 wójt Karolina Bardowska i Rada Gminy Zagrodno po raz pierwszy w historii dali mieszkańcom szansę na zgłaszanie pomysłów inwestycyjnych. Wszystkie propozycje (21 zadań na łączną kwotę ponad 380 tys. zł) zostały potem podane głosowaniu. Te, które w poszczególnych wioskach zdobyły największe poparcie, trafiły do realizacji. W ciągu kilku miesięcy gmina przygotowała dokumentację projektową, ogłosiła przetargi, wyłoniła wykonawców i doprowadziła sprawy do finału.

Co powstało? Olszanica zyskała kompleks rekreacyjno-sportowy składający się m.in. z placu do gier plażowych, altany, murowanego grilla, linarium, równoważni i przejścia linowego z podestami.

W sali wiejskiej w Zagrodnie wyremontowano męskie sanitariaty. Przy remizie OSP w Grodźcu pojawił się defibrylator, który może uratować komuś życie. Powstały siłownie zewnętrzne w Modlikowicach, Radziechowie, Jadwisinie i Grodźcu. Zrewitalizowano boisko przy byłej szkole w Uniejowicach. Zagospodarowany został teren przy Szkole Podstawowej w Zagrodnie. W Brochocinie powstał sprawnościowy plac zabaw dla dzieci i młodzieży. Mieszkańcy Wojciechowa zgodnie ze swoim życzeniem mają komplet nowych krzeseł na salę. W Łukaszowie ogrodzono teren przy świetlicy wiejskiej.

Ze względu na ogrom inwestycji wpisanych do budżetu gminy Zagrodno, wójt postanowiła nie ogłaszać w 2023 r. drugiej edycji budżetu obywatelskiego. Do tej inicjatywy będzie można wrócić za rok. Tymczasem poszczególne wioski mają do swobodnej dyspozycji własne budżety w ramach tzw. funduszu sołeckiego. Łącznie to pula ponad 356,5 tys. zł.

Piotr Kanikowski

RYC. GMINA ZAGRODNO

    Drukuj       Email

3 komentarze

  1. Anonim pisze:

    Ale zyskaliśmy, Normalnie wyczyn!!!!!!!!. A napisz pachołku ile straciliśmy!!!. Ponad milion złotych do zwrotu za projekt szkolny wiedzą i umiejetnosci. Kolejny zwrot za nie zrealizowanie projektu Centrum Opiekuńczego w Radziechowie kolejny milion złotych albo i więcej poszło. Teraz rozwalone Gimnazjum i znów szykuje się zwrot kasy na jego remont który Gmina dostała z Funduszy Norweskich a dzieci nie mają się gdzie uczyć. Wodaciag w Brochocinie też miał dofinansowanie. A wymień jeszcze odszkodowania dla bezpodstawnie zwolnionych pracowników z jednostek Gminnych. Obie Dyrektorki wygrały sprawy z Gminą ile kasy poszło?. Kierownik Żuku ile poszło kasy. Kasztelan też był zwolniony bezprawnie ile poszło na to kasy. Czego o tym nie napiszesz bezmyślny prymitywie. Piszesz o 380 tysiącach na bzdury. Napisz o milionach które poszły w błoto przez tą specjalistke

  2. WYBORCA pisze:

    No i po co Pani Wójt doprowadziła świetlicę wiejską do porządku zakupiła wyposażenie, zrobiła plac zabaw mieszkańcy Uniejowic tego nie doceniają im chodzi tylko o tłuczeń.Pani sołtys zgłaszając potrzeby dla wsi non stop chciała tłucznia.Wypowiedz tego Pana Wiesława wskazuje jego morale wstyd.A obrażać innych to jego domena,co prawda boli ? i krzyk kłamstwo to z twoich ust nie wychodzi prawda to też kłamstwo?

  3. Wiesław pisze:

    Jak zwykle same kłamstwa, np.w uniejowicach rolnicy nie dostali nawet kilograma klinca ( gdzie np. w Grodźcu jest go stale pod dostatkiem z dużą nadwyżka sobie leży na placu i na każde zawołanie radnego ma ładowarke,przyczepę z traktorem i rowniarke) oczywiście oprócz tej drogi do szwagra pola. Cóż za zawzietosc wójta na te uniejowice! Redaktorku kanikowski zacznij pisać w końcu prawdę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

doctor-1228627_1920

Ginekolog z Legnicy rozmnażał swoje pacjentki

Read More →