Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Co będzie się działo w tym roku w zamku Grodziec?

Przez   /   30/01/2023  /   No Comments

Na 2023 rok Zamek Grodziec zaplanował szereg imprez – w planie kultowe i uwielbiane wydarzenia, ale również sporo zaskakujących nowości. W tym roku okazji do spotkań na wygasłym wulkanie będzie wyjątkowo dużo – rozmowy przy kominku, letnie Perseidy, koncerty, biesiady i nocne zwiedzanie.

Od razu zwraca uwagę skumulowany w dwa feryjne tygodnie (11 – 26 lutego) ciąg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Ferie upłyną pod znakiem warsztatów rycerskich. Ale rozpoczną się 11 lutego od pokazu fireshow. Jedną z najbliższych atrakcji będą też warsztaty fotografii nocnego nieba.

- Najpiękniejsze niebo w całej Polsce mamy właśnie tu, na szczytach Krainy Wygasłych Wulkanów – twierdzi Mariusz Garbera, kasztelan zamku Grodziec. Dodaje, że w śnieżnej szacie warownia prezentuje się bardzo malowniczo. A kto zmarznie, będzie mógł ogrzać się przy gorących kominkach, opowieściach przewodników i specjałach z zamkowej kuchni.

Od kilkunastu dni gotowy jest kalendarz imprez na 2023 r. Dużo bogatszy niż w poprzednich latach.

- Wszystko to zaplanowaliśmy z myślą o was, turystach, naszych gościach – mówi Mariusz Garbera. – Chcemy, żebyście czuli się każdego roku pozytywnie zaskoczeni.

Poza flagowymi wydarzeniami, takimi jak rozpoczynające sezon Święto Kwitnącej Przylaszczki i Zawilca, Majówka z Zamkiem Grodziec, Święto Kwitnących Lip,  Agroturystyczne Święto Miodu i Wina – w kalendarzu zaplanowano kilka gawędziarskich spotkań przy kominku, nastrojowe koncerty, wyjątkowe oprowadzenia i turniej rycerski. Jak w ubiegłe lato, będzie można spędzić w Grodźcu magiczną Noc Perseidów.


FOT. ZAMEK GRODZIEC

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

428008739_784176537076303_6603479996189762358_n

Legnicka Spółdzielnia Komediowa w Atrium

Read More →