OSOBUS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Legnica i Złotoryja. Przegląd atrakcji 31. Finału WOŚP

Przez   /   28/01/2023  /   No Comments

W niedzielę 29 stycznia cała Polska (nie tylko) kwestuje i bawi się na 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel: zebranie funduszy na zakup urządzeń, które pomogą lekarzom skutecznie zwalczać sepsę u dzieci i dorosłych. Sprawdziliśmy, co wymyślili ludzie, aby pieniędzy na koncie WOŚP było jak najwięcej. Oto subiektywny wybór największych atrakcji.

Legnica.

To nieprawa, że księżom z Owsiakiem nie po drodze. Udowadnia to ks. Jan Mateusz Gacek, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy, który o 7 rano odprawi mszę świętą za wszystkich wolontariuszy.

Od godziny 12 sztab WOŚP zaprasza do Galerii Piastów na licytacje, występy artystyczne, wspólną zumbę, karaoke, grochówkę, pokazy ratunkowe, szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, spotkanie z piłkarzami Miedzi Legnica, kiermasze itd.

Od godziny 14 w orkiestrowy rytm wpadnie też Akademia Rycerska. W Sali Maneżowej wystąpią m.in. standuperzy Paweł Moskal i Arkadiusz Kula, tancerki z Diamond Dance Studio, wokaliści ze Studia Artystycznego Fame Art i Muzycznej Krainy Weroniki Kwaśny, Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta, zesoły Diler, Summer Boiz, Alice In Wonderland oraz Airstrike. Legnickie Morsy wskoczą do lodowatej wody a motocykliści z grupy Dopalacze.pl za datek na WOŚP pozwolą przejechać się na swych pięknych maszynach. Zachęcamy też do udziału w licytacjach, bo będzie można kupić np. stworzoną przez Jarosława Jaśnikowskiego i 12 innych artystów inkografię pt. „Peace for Ukraine” („Pokój dla Ukrainy”) oraz voucher otwierający łamy lokalnych mediów.

Od godz. 14 w Salonie Optycznym Dr. Oczko przy ul. Złotoryjskiej 14 będzie można bezpłatnie skorzystać z przesiewowego badania wzroku u dzieci.

O godz. 15 spod siedziby Ośrodka Sportu i Rekreacji na ul. Najświętszej Marii Panny po raz dziewiąty wystartuje legnicki Bieg z Serduszkiem.

O godz. 20 Legnica puści światełko do nieba. Popłynie równocześnie z Akademii Rycerskiej i z Galerii Piastów.

Cały czas można wziąć udział w internetowych licytacjach. TUTAJ można wygrać wizytę z prezydentem Legnicy Tadeuszem Krzakowskim w Miśni, a jeśli ktoś ma np. okna do umycia lub węgiel do zrzucenia to TUTAJ może wynająć sobie na na 5 godzin do pracy wiceprezydenta Krzysztofa Duszkiewicza. Krzysztof Duszkiewicz wystawił też na aukcję dla WOŚP kolację w swoim towarzystwie (KLIKNIJ TUTAJ). Na internetowych aukcjach Legnickiego Centrum Kultury do kupienia są m.in. spacer w towarzystwie aktora Pawła Palcata oraz jego psów Mani i Korala,  przedstawiający Legnicę miedzioryt Grzegorza Fijałkowskiego, vouchery do salonów masażu, przejazd w kabinie maszynisty Kolei Dolnośląskich, szkolenie w symulatorze jazdy pociągu, archiwalne plakaty Satyrykonu autorstwa Rafała Olbińskiego, Wiesława Wałkuskiego, Ryszarda Kaja Józefa Wilkonia, malowane czołgiem obrazy Michaela Grangera i wiele innych rzeczy. Link do aukcji:  https://allegro.pl/uzytkownik/lckart

Złotoryja.

W programie jest dużo wydarzeń sportowych. 28 stycznia w Hali Sportowej Tęcza zaczął się Turniej Młodzieżowy KS Górnik Złotoryja. Zostanie dokończony 29 stycznia (godz. 9-14), a potem odbędzie się VII Kolejka Trecon Złotoryjskiej Ligi Halowej (godz. 14-19). Równolegle w sali Fitness zaplanowano Złoty Maraton Fitness i Zumba (10-13). Na Stadionie Miejskim (ul. Sportowa 7) będzie można wziąć udział w Złotym Biegu z WOŚP (godz. 10-11), otwartej lekcji nordic walking (godz. 10.30 -11) oraz Złotym Marszu z WOŚP (godz. 11-12.30). W klubie Pralnia (ul. Górna 2) od godz. 13 będzie można zagrać w szachy, warcaby, darta, bilard i inne gry w ramach Wielkiego Złotoryjskiego Turnieju Gier dla WOŚP.

Na główne atrakcje 31. Finału WOŚP sztab zaprasza do Złotoryjskiego Ośrodka Kultury. Od godz. 12 do końca dnia przed budynkiem belgijkę będą tańczyć – w różnych konfiguracjach – dzieci, młodzież i dorośli. Strażacy z OSP Olszanicy nauczą chętnych, jak udzielać pierwszej pomocy. O godz. 15.30 – bez względu na temperaturę powietrza – bezkompromisowe morsy zrealizują najsłynniejsze ze złotoryjskich marzeń tzn. wskoczą do basenu. Na darczyńców czeka góra słodkości i pyszności, kiermasz książek, budka do zdjęć, karykaturzyści, specjaliści od malowania twarzy i zaplatania warkoczyków etc. Będzie można szybko dopisać się do bazy dawców szpiku.

Na scenie ZOK-u dla Orkiestry wystąpią przedszkolaki i seniorzy, akrobaci, cheerleaderki, najróżniejsze wokalne i taneczne talenty (początek: godz. 12). Będzie też pokaz iluzjonistyczny (godz. 17) oraz koncert Pizgami i Sekcji RAP-u. (18.15-20). O godz. 16.45 warto przyjść na Wielką Złotą Licytację WOŚP (a przelicytowani będą mogli odkuć się godzinę później na drugiej licytacji, nie tak wielkiej). Co jest do wygrania? Fotel burmistrza Złotoryi albo dyrektora szkoły (na jeden dzień) – czyli możliwość spojrzenia na miasto lub szkołę z innej perspektywy. Bezcenne!

O godz. 20 w ramach Światełka do Nieba miasto wystrzeli fajerwerki – uwaga! – bezhukowe. Brawo!

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Deszcz nie popsuł święta mieszkańcom Złotoryi

Read More →