Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Chocianów. Brutalny mord przy flaszce denaturatu

Przez   /   28/03/2014  /   No Comments

Prokuratura Rejonowa w Lubinie prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 57-letniego mężczyzny przy Zaułku Fabrycznym w Chocianowie.  Sprawcą okazał się 32-letni Maciej M. Prokurator wystąpił do sądu o jego aresztowanie.  

Do przestępstwa doszło pomiędzy 22 a 25 marca 2014 r. Mężczyźni pili razem denaturat. W pewnym momencie pokłócili, a wówczas ten zdenerwowany chwycił młotek i zadał pokrzywdzonemu kilkanaście uderzeń w głowę powodując obrażenia ciała w postaci rozległego urazu czaszkowo – mózgowego z ubytkiem tkanki kostnej o średnicy około 5 cm, z widoczną w świetle rany tkanką mózgową, w następstwie czego pokrzywdzony zmarł.

Zwłoki mężczyzny w dniu 26 marca br. znalazła sąsiadka. Podczas oględzin ujawniono liczne ślady krwi na podłodze, meblach, ścianach, drzwiach oraz na suficie. Zabezpieczono też młotek z wyraźnymi śladami krwi.

Niezwłocznie ustalono też z kim pił pokrzywdzony i kto jako ostatni miał z nim kontakt. To doprowadziło do Macieja M., który przyznał się do zabójstwa. W jego mieszkaniu ujawniono ślady krwi oraz resztki spalonej w piecu odzieży w jaką ww. ubrany był w czasie popełnienia zbrodni.

Maciej M. usłyszał zarzut dokonania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Ww. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył obszerne wyjaśnienia.

Za zarzucaną mu zbrodnię grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, a nawet do dożywotnie pozbawienie wolności.

Sąd Rejonowy w Lubinie rozpozna wniosek w sobotę 29 marca br.

Śledztwo jest w toku

Liliana Łukasiewicz,

rzecznik prasowy Prokuratury Okregowej w Legnicy

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2292 dni temu dnia 28/03/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 28, 2014 @ 5:43 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tadeusz sz

Akt oskarżenia dla byłego wójta gminy Zagrodno

Read More →