Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Radni PiS-u wyszli z sesji trzaskając drzwiami. Skandal

Przez   /   31/03/2014  /   No Comments

Mimo rekomendacji Kapituły, większość radnych zagłosowała na sesji przeciwko przyznaniu Nagrody Miasta Legnica Arturowi Torbińskiemu – działaczowi Monaru, jawnie manifestującemu prawicowe poglądy.  Wnioskodawcy, radni PiS-u, zareagowali oburzeniem. Krzycząc “Skandal” i trzaskając drzwiami wyszli z sesji.

W legnickim Monarze Artur Torbiński pomaga wyciągać młodzież z narkotykowego uzależnienia. Działa też w Harcerstwie Rzeczypospolitej. Kontrowersje wzbudzają jego jednoznacznie katolickie i antylewicowe poglądy, które manifestuje przy różnych okazjach.  Podczas głosowania w Komisji Kapituły i Statutujednym głosem wygrał z choreografką Moniką Kuligowską, prowadzącą zespół Złote Dzieci.

Kapituła rekomendowała Torbińskiego do tegorocznej Nagrody Miasta Legnica (15 tys. zł). Podczas sesji za nagrodą dla niego zagłosowało jednak tylko 8 radnych  (Ewa Szymańska,  Anna Płócienniczak, Jacek Baczyński, Krzysztof Ślufcik z PiS-u oraz Paweł Frost, Benedykt Ksiądzyna z PO, Sławomir Skowroński i Tyberiusz Kowalczyk z KRN). 3 radnych wstrzymało się od głosu, a 12 było przeciw. W efekcie rada nie przyznałą tegorocznej Nagrody Miasta Legnicy w ogóle.

Natychmiast po przegranym głosowaniu radni Jacek Baczyński i Anna Płócienniczak zaczęli powtarzać “Skandal”.

Cała czwórka radnych PiS spakowała swe rzeczy i wyszła z sali. Jacek Baczyński na do widzenia cofnął się jeszcze z korytarza, by głośno trzasnąć drzwiami do sali posiedzeń. Z ław dla publicznosci zajście obserwowała licealna młodzież, dla której posiedzenie samorządu miało być lekcją demokracji.- Czy trzeba być człowiekiem SLD, żeby otrzymać nagrodę w Legnicy? – oburzała się Ewa Szymańska.

- Hańba! – komentował decyzję rady Jacek Baczyński. – Pierwszy raz zdarzyło się, że rada nie uhonorowała rekomendacji Komisji Kapituły i Statutu.

Ewa Szymańska nie ma wątpliwości, że Artur Torbiński odpadł z powodów politycznych.

Radni PiS nie wrócili już na sesję. Obrady dokończono bez nich.

- Te krzesła będą już wolne na zawsze? – dopytywał się radny Wojciech Cichoń z SLD.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2317 dni temu dnia 31/03/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 2, 2014 @ 8:25 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rejony1_2

Kolejne doniesienie na bezpartyjnego samorządowca

Read More →