AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Miedź uruchamia Szkołę Mistrzostwa Sportowego

Przez   /   28/03/2014  /   No Comments

Szkoła Mistrzostwa Sportowego „Miedź Legnica” – pod taka nazwą startuje nowy projekt Miedzi! – Nawet nasze ostatnie mecze pokazały, że warto stawiać na młodzież. Od września uruchomimy w Legnicy piłkarskie gimnazjum i liceum. To projekt unikatowy w skali kraju. Chcemy mocno, jak nikt dotąd w Polsce, powiązać proces szkolenia piłkarskiego w klubie i w szkole – mówi Martyna Pajączek, prezes Miedzi. Już w połowie kwietnia rozpocznie się rekrutacja, na którą serdecznie zapraszamy.
Powstanie Szkoły Mistrzostwa Sportowego „Miedź Legnica” to kolejny, milowy krok w rozwoju legnickiego klubu oraz jego Akademii Piłkarskiej. – Mamy już dobrze funkcjonujący klub, mamy szkolenie w Akademii Piłkarskiej i bursę, w której mieszkają młodzi zawodnicy, a Szkoła Mistrzostwa Sportowego będzie uzupełnieniem tego całego projektu. Uznaliśmy, że to właściwy kierunek, by szkolenie młodzieży w Miedzi Legnica dynamicznie rozwijać – wyjaśnia prezes Pajączek. Od września Miedź otworzy w Legnicy prywatne piłkarskie gimnazjum i liceum. – Teraz uruchamiamy pierwszą i drugą klasę piłkarską, zarówno w gimnazjum, jak i liceum. Zapraszamy dziewczęta i chłopców z Legnicy i okolic – dodaje prezes Miedzi.
Projekt opiera się na wzorcowym modelu integracji procesu treningowego w szkole i klubie. Na ukończeniu jest opracowywanie programu szkolenia. Ma on być na tyle zaawansowany, że umożliwi jednocześnie realizowanie zadań ogólnych, postawionych zawodnikom na danym etapie kształcenia oraz pozwoli zbudować indywidualną ścieżkę rozwoju dla każdego z nich. – Każdy zawodnik w szkole i klubie będzie monitorowany indywidualnie. Chcemy zapewnić młodzieży indywidualną ścieżkę rozwoju z pełną kontrola i diagnostyką, która pozwoli zoptymalizować proces szkolenia. Chcemy stworzyć tu coś wyjątkowego – podkreśla Anna Tymińska. Była zawodniczka i mistrzyni Polski z AZS Wrocław, prowadzi już podobne szkoły w Żywcu i Wrocławiu, a teraz swoim doświadczeniem wesprze powstającą szkołę Miedzi w Legnicy.
W pierwszym roku nauka w SMS Miedzi będzie bezpłatna. – Być może w kolejnym roku wprowadzimy opłaty, ale nie jest to przesądzone. Nie będą one jednak wyższe niż 50 zł miesięcznie. Jest możliwe dzięki finansowaniu zewnętrznemu, które pozyskaliśmy. Nabór do obu szkół odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia. Pierwszy dzień to testy sportowe do gimnazjum, drugi do liceum – wyjaśnia Anna Tymińska. W ramach edukacji szkolnej uczniowie będą mieli 16 godzin tygodniowo zajęć piłkarskich. – Dodam, że to wcale nie oznacza, że zajęć w klubie będzie mniej. Ten program szkolenia będzie efektywny, bo ten sam trenerem będzie prowadził zajęcia w szkole i klubie, co pozwoli nam zachować ciągłość pracy. Kadra pedagogiczna w szkole także będzie na wysokim poziomie – dodaje prezes Pajączek.
Siedziba szkoły będzie się mieścić w obiektach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Legnicy, która jest ważnym partnerem Miedzi. Tam będą się odbywały zajęcia lekcyjne. Podczas treningów piłkarskich uczniowie szkoły będą korzystać m.in. z bazy treningowej Akademii Piłkarskiej Miedzi przy ul. Świerkowej, ale nie tylko. Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdą się na stronie internetowej szkoły, która ruszy od początku kwietnia pod adresem: www.szkola.miedzlegnica.eu

Źródło: Miedź Legnica

FOT. MIEDŹ LEGNICA

 

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

OPS-20-750x330

Olimpia Medex postawiła się, ale punkty zostały w Legnicy

Read More →