Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zuzia. Kolejne dziecko uratowane dzięki Oknu Życia

Przez   /   25/04/2018  /   No Comments

We wtorkowy wieczór około godziny dwudziestej w Oknie Życia przy siedzibie legnickiego Caritasu została zostawiona kilkudniowa dziewczynka. Ma na imię Zuzia – informował list od jej biologicznych rodziców, którzy zrzekli się praw do kruszyny, by jak najszybciej znalazła zastępczą rodzinę. To już czwarte dziecko uratowane w Legnicy dzięki Oknu Życia.

Dziewczynka była nie tylko zdrowa i zadbana, ale tez nakarmiona na pożegnanie. Natychmiast po uruchomieniu alarmu zatroszczyły się o nią pielęgniarki z Ośrodka Edukacyjno-Opiekuńczego ”Samarytanin” Caritasu Diecezji Legnickiej . Zgodnie z procedurą, Zuzia została przewieziona na badania do szpitala, a policja próbuje dyskretnie ustalić personalia rodziców. Robi to wyłącznie po to, aby upewnić się, że dziecko nie zostało porwane. Rodzicom, którzy z jakiegoś powodu nie mogą się podjąć wychowania dziecka i zostawiają je całe i zdrowe w Oknie Życia, nie grożą z tego tytułu żadne konsekwencje prawne. Dla pracowników Caritasu to raczej powód do radości, że udało się uratować kolejne życie.  Inicjatorom tworzenia Okien Życia zależy na tym, by nie zdarzały się takie historie jak niedawno w Świdnicy, gdzie znaleziono zwłoki noworodka na wysypisku śmieci.

Zuzia będzie miała dom. Jest czwartym dzieckiem pozostawionym w legnickim Oknie Życia. Pierwszy chłopczyk został tam oddany w listopadzie 2011 r., drugi – w listopadzie 2012 roku. Trzecia była dziewczynka, którą odnaleziono tuż przed wigilią, 23 grudnia 2017 roku.

FOT. PIXABAY.COM/Harald_Landsrath

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 881 dni temu dnia 25/04/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 25, 2018 @ 12:34 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rabczenko-2-1024x681

Wojewoda chce usunąć z rady miasta Jarosława Rabczenkę?

Read More →