Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Bohaterka ćwiczy w Sky Fitness i wraca do zdrowia

Przez   /   25/04/2018  /   No Comments

Po kuracji sterydami Dalia Abaid – legniczanka, która nie wahała się wejść w płomienie, by ratować koleżanki – wraca do zdrowia. Sprawność w pociętej szkłem, pogruchotanej dłoni pomaga jej odzyskać Marcin Wowczuk z siłowni Sky Fitness na trzecim piętrze Galerii Gwarnej. Dzięki temu nareszcie, po ośmiu miesiącach od wybuchu gazu na ul. Gwiezdnej, Dalia może rozglądać się za pracą, by utrzymać swoją rodzinę.

Dalia to prawdziwa bohaterka. Trudno powiedzieć ile osób żyje dzięki temu, że 7 września 2017 roku po wybuchu gazu w lokalu For-Fit przy ul. Gwiezdnej ręką zbiła szybę, a potem weszła do środka z gaśnicą, ugasiła płomienie i wyprowadziła z zaplecza dwie koleżanki, którym ogień odciął drogę ucieczki. W płonącym zakładzie było wówczas pięć butli z gazem. Wybuch jednej wystarczyłby, aby budynek wyleciał w powietrze. Równoczesna eksplozja pięciu zrobiłaby krater w ziemi i miazgę z gapiów przyglądających się pożarowi.
Podczas akcji ratunkowej Dalia Abaid doznała skomplikowanego złamania prawej ręki; szkło pocięło jej ścięgna i mięśnie w nadgarstku. Konieczna była długotrwała kuracja sterydami i rehabilitacja. Chcąc pomóc bohaterce w powrocie do zdrowia Elżbieta Stępień, legnicka posłanka Nowoczesnej, wykupiła dla niej cykl odpowiednio sprofilowanych zajęć w siłowni Sky Fitness. Opieki nad Dalią podjął się znakomity trener personalny Marcin Wowczuk. Od początku złapali fantastyczny kontakt. Marcin dobrał jej ćwiczenia, zmotywował do wysiłku i już po kilku dniach było widać efekty ich wspólnej pracy. Dalia jest szczęśliwa, bo wraz z ręką odzyskała spokój ducha. Znowu może poruszać dłonią, która już nie boli i nie puchnie jak bochen przy byle wysiłku. To dla niej bardzo ważne, bo martwiła się, że z niesprawną ręką nikt ją nie przyjmie do pracy. A musi zarabiać, by utrzymać siebie i swojego pięcioletniego synka.
Joanna Kwiatkowska, manager Sky Fitness, podaje Dalię Abaid za przykład tego, że siłownia to miejsce nie tylko dla pełnosprawnych, zdrowych ludzi w pełni sił i w kwiecie wieku. Do Sky Fitness przychodzą osoby mające problem z kręgosłupem, po operacjach chirurgicznych, przed operacjami… Jeśli chcą usprawnić swoje ciało, wzmocnić organizm, można we współpracy z rehabilitantami i fizjoterapeutami opracować dla nich optymalny program treningów.
- Mamy najlepszych trenerów personalnych w Legnicy – podkreśla jeden z atutów Sky Fitness Joanna Kwiatkowska. To w połączeniu z wszechstronną ofertą zajęć (functional step, pilates, sztangi, TBC, TRX, zumba, tabata, body workut, dance, fitball, bachata, indoor spinning, shape up, trening obwodowy, pakiet „Zdrowy kręgosłup”) gwarantuje satysfakcję z ćwiczeń.

Więcej informacji: http://SkyFitness24.pl


    Drukuj       Email
  • Publikowany: 946 dni temu dnia 25/04/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 25, 2018 @ 12:29 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

(20) XXX Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Zagrodno w dniu 24 listopada 2020 r. - YouTube – Opera 25.11.2020 153111

Czy mieszkańcy Zagrodna utoną w swoich śmieciach?

Read More →