AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Od 1 maja duże zmiany w rozkładzie MPK

Przez   /   25/04/2018  /   No Comments

Uwaga! Z dniem 1 maja Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Legnicy wprowadza szereg istotnych poprawek do rozkładu jazdy swoich autobusów. Jak wyjaśnia prezes Zdzisław Bakinowski, chodzi o to, by lepiej dostosować ofertę spółki oczekiwań pasażerów i do zmian, które w ciągu ostatnich 5 lat zaszły w Legnicy.

Najistotniejsze zmiany:

Linie nr „1” i „11” – wszystkie kursy linii „11” zostaną włączone do rozkładu jazdy linii „1” i równocześnie będą one wydłużone do ul. Złotoryjskiej przy Ceglanej, co przy zwiększonej częstotliwości kursowania uatrakcyjni linię „1” dla mieszkańców osiedla TBS w Lasku Złotoryjskim. Wszystkie kursy linii „1” z ul. Szewczenki zostaną przeniesione na ul. Chojnowską, Marynarską i Lotniczą, z obsługą przystanków na ul. Chojnowskiej przy przychodni oraz nowych przystanków w pobliżu skrzyżowania ul. Marynarskiej i Lotniczej. Dotychczasową obsługę ulicy Asnyka (poza liniami nr „16” i „29”) przejmie linia nr „23”.

Linia nr „6” – dotychczasowa trasa pętla Iwaszkiewicza – pętla Grabskiego-ZUS, zostanie wydłużona do pętli Schumana Auchan poprzez ulice: 100-lecia Odzyskania Niepodległości i Rzeczypospolitej. Realizację kursów dowożących dzieci z Lasku Złotoryjskiego do szkoły na ul. Grabskiego przejmie linia nr „15”. Wydłużenie trasy linii 6 pozwoli na bezpośrednie skomunikowanie centrum miasta (plac Słowiański) oraz dzielnicy Tarninów z parkiem, ulicą Rzeczypospolitej i Auchan, a w przyszłości umożliwi dojazd do kompleksu basenów przy ul. 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Ponadto młodzież z Bielan uzyska dojazd do następujących szkół: ZSB, ZSEM, ZSE. Linia „6” będzie kursowała codziennie, dzięki czemu mieszkańcy okolic ul. Grabskiegoi Wojska Polskiego uzyskają łatwiejszy dostęp do usług komunikacji miejskiej w niedziele i święta w godz. 9 – 17.

Linie nr „15” i „16” – relacji huta miedzi – pętla Iwaszkiewicza i odwrotnie – na jednym kursie obsłużą przystanek Grabskiego-ZUS i odwrotnie, dowożąc dzieci z TBS na ul. Złotoryjskiej do szkoły na ul. Grabskiegooraz odwożąc je po zakończeniu zajęć szkolnych. Wszystkie pozostałe kursy będą realizowane bez zmian przez ul. Złotoryjską. W związku z rozpoczęciem funkcjonowania linii „6” w niedziele, kursowanie linii „16” w niedziele zostanie wstrzymane. Łączna częstotliwość kursowania autobusów między os. Piekary a centrum przez al. Piłsudskiego w niedziele pozostanie na niezmienionym poziomie, a pasażerowie z ul. Asnyka i Złotoryjskiej będą mieli do dyspozycji dodatkowe autobusy regularnie funkcjonującej linii „23”.

Linia nr „18” – codziennie większość kursów zostanie skrócona do przystanku Jaworzyńska – os. Sienkiewicza/Nowodworska (przy rondzie),z uwagi na bardzo niskie wykorzystanie autobusów między os. Sienkiewicza a LSSE, poza godzinami szczytów komunikacyjnych. Do przystanku Jaworzyńska – LSSE linia „18” będzie kursowała w godzinach szczytów komunikacyjnych oraz późnym wieczorem. Przez cały dzień do strefy będą kursowały autobusy linii „3”, z częstotliwością nie niższą niż co 30 minut.

Linia nr „23” – relacji pętla Domejki – pętla Iwaszkiewicza i odwrotnie. Od ul. Chojnowskiej jej trasa zostaje wydłużona i przebiegać będzie ulicami: Szewczenki, Lotniczą , Marynarską, Asnyka, Złotoryjską, Dziennikarską do ul. Piastowskiej i dalej po starej trasie. Zmiana trasy wykreuje sporo nowych połączeń bezpośrednich, tj.: do ul. Szewczenki (przychodnia rehabilitacyjna) z największych osiedli Legnicy, z ul. Rolniczej do Marynarskiej (pod kątem dojazdu dla uczniów SP 9), z ul. Złotoryjskiej do Piastowskiej, okolic Dworca PKP i Kartuz (Czarnieckiego) i z ul. Marynarskiej (osiedle Białe Sady), Asnyka i Złotoryjskiej do Iwaszkiewicza przy Kauflandzie.

Linia nr „24” – ulegnie modyfikacji trasa linii, która przebiegać będzie na wszystkich kursach jednokierunkowo z ul. Sikorskiego bezpośrednio w ul. Iwaszkiewicza i następnie bez postoju na pętli przez ul. Sudecką, Piłsudskiego, Rondo Niepodległości, Sikorskiego i dalej po dotychczasowej trasie do Domejki MPK. Każdy kurs linii „24” będzie zapewniał dojazd do szpitala, obsługując przystanek Iwaszkiewicza – Wańkowicza.

Linia nr „26” – w dni robocze zostanie uruchomiony dodatkowy kurs dojazdowy dla pracowników rozpoczynających pracę w zakładach podstrefy LSSE „Legnickie Pole” o godz. 8:00 oraz powrotny po godzinie 16:00.

Linie nr „6”, „18’, „26”, „28”, „29” – nie będą kursowały w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok.

Z nowym rozkładem jazdy MPK dla poszczególnych linii i konkretnych przystanków można zapoznać się TUTAJ

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 881 dni temu dnia 25/04/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 25, 2018 @ 1:22 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rabczenko-2-1024x681

Wojewoda chce usunąć z rady miasta Jarosława Rabczenkę?

Read More →