Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Żółta Febra w kampanii wyborczej śpiewa o Polsce

Przez   /   02/04/2024  /   No Comments

Zespół Żółta Febra z Sokołowca powraca z mocnym uderzeniem! Ich nowy singiel “Polska” to bezkompromisowy komentarz do absurdów polskiej sceny politycznej i spraw społecznych. Posłuchajcie.

Piosenka z przymrużeniem oka, ale i z nutą goryczy, porusza szereg aktualnych tematów. Od biegającego z gaśnicą Grzegorza Brauna przez smutną i rzekomo już uśmiechniętą Polskę kolejno Kaczyńskiego i Tuska. Nie zabrakło również nawiązań do afery “Pandora Gate” z udziałem youtuberów i skandalu z księżmi w roli głównej w Dąbrowie Górniczej. Przebojowy dwuznaczny refren to z jednej strony wyraz przywiązania do ojczyzny z drugiej zaniepokojenie w jakich znajduję się ona rękach na przestrzeni ostatnich lat.

Piosenka “Polska” to nie tylko zabawny utwór, ale też ważny głos w debacie publicznej. Zespół nie boi się poruszać trudnych tematów i stawiać niewygodnych pytań. Piosenka z pewnością wywoła dyskusję i skłoni do refleksji.

Zespół Żółta Febra powstał w 2009 roku w Sokołowcu. Grają rocka z elementami popu i punka. Mają na koncie dwa albumów, singiel “Polska” jest zapowiedzią kolejnego. Zagrali wiele koncertów w całej Polsce. Zespół znany jest z energicznych występów na żywo i chwytliwych piosenek.

Źródło:  ŻÓŁTA FEBRA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

grafika-dzień-ziemi

Cztery dni darmowych dostaw na zakupy w drogerii internetowej i poprzez aplikację Rossmann PL

Read More →