Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zobacz film wspomnieniowy o huraganie w Legnicy

Przez   /   23/07/2019  /   No Comments

“Oby to nie były te chmury, co wszystko zabierają…”, “Legnica się przewróciła!” – m.in. tak huragan sprzed 10 lat wspominają legniczanie. W 10. rocznicę przejścia nawałnicy, która zniszczyła m.in. park Miejski, Urząd Miasta przygotował film m.in. z archiwalnymi nagraniami z tamtego czasu. Nie tylko wspominamy w nim dzień tej tragedii, ale także chcemy nim podziękować Wam, legniczanom, dzięki którym park powrócił do dawnej świetności.

Koncentrujemy się w filmie przede wszystkim na tragedii naszego parku. I jego heroicznej odbudowie, do którego przyczyniło też się bardzo wielu ludzi nie tylko legniczan. Tysiące z nas uczestniczyło w usuwaniu połamanych gałęzi, konarów, krzewów i innych szkód, które wyrządził ten kataklizm. Jest o czym porozmawiać. To cenna pamiątka także dla przyszłych pokoleń.

Za pomoc w przygotowaniu filmu dziękujemy: Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy, Straży Miejskiej w Legnicy, Sebastianowi Szymkowiakowi, Małgorzacie Solarczyk, Katarzynie Szałańskiej, Szczepanowi Knap, Łukaszowi Paluchiewiczowi, Andrzejowi Kucharskiemu, Monice Kuligowskiej, Piotrowi Szymczewskiemu, Portalowi Lca.pl, Henryce Zdziech – Ogrodnikowi Miejskiemu UM w Legnicy, Kamilowi Misiakowi (Dolnośląska Pogoda. Ostrzeżenia Meteorologiczne), Patrykowi Szarkowi.

Film można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=Vo7pv9yy_V0

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FILM YOUTUBE.PL/ URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 112 dni temu dnia 23/07/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 23, 2019 @ 11:51 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Legnica1_05

Przychodnia w legnickim szpitalu już po remoncie

Read More →