helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zmiany na skrzyżowaniu trójki z drogą krajową nr 94

Przez   /   30/05/2016  /   No Comments

Uwaga, kierowcy! Od 6 czerwca nie będzie już wlotu do Legnicy przez ul. Chojnowską, tylko ulicą Domeyki. Ulica Działkowa na odcinku od ul. Polnej do drogi krajowej nr 3 zmieni się w drogę jednokierunkową, umożliwiając wyłącznie wyjazd z miasta. Czasowa zmiana w organizacji ruchu ma związek z budową drogi ekspresowej S 3.

Firma Budimex – generalny wykonawca kontraktu na budowę ekspresówki w okolicach Legnicy – zawiadamia, że 6 czerwca o godz. 12.30 wprowadzi czasową organizację ruchu na skrzyżowaniach dróg krajowych nr 3 i 94.

Dla pojazdów poruszających się drogą krajową nr 3 (tzw. obwodnicą zachodnią Legnicy) w obu kierunkach zamknięty zostanie wjazd w ul. Chojnowską. Ruch na wprost przez drogę krajową nr 3 będzie nadal możliwy.

Objazdy poprowadzone zostaną ulicami:

  • Domejki do ul. Chojnowskiej – w stronę centrum miasta
  • Działkową do DK 3 – by wyjechać z miasta (dla samochodów osobowych)
  • Złotoryjską – Zachodnią (DK 3) – by wyjechać z miasta (dla samochodów ciężarowych).

Na DK 3 na wysokości ul. Domejki uruchomione zostanie tymczasowe rondo umożliwiające skręcenie w stronę miasta, jazdę na wprost lub skręcenie wybudowanym specjalnie by-passem w DK 94 w stronę Chojnowa. Tym samym by-passem będą mogli pojechać mijając rondo kierowcy jadący DK 3 od strony Lubina. W związku ze zmienioną organizacją ruchu, lokalnie występować będą ograniczenia prędkości do 50 i 40 km/h.

Zamknięty zostanie także wjazd z DK 3 na ul. Rolniczą. Na skrzyżowaniu DK 3 z ulicą Działkową pojawi się sygnalizacja świetlna. Na ul. Działkowej projektowane jest także wydzielenie ciągu pieszego i wykonanie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Bobrową.

Sugerowany objazd pozwalający na ominięcie przez ruch tranzytowy centrum miasta, prowadzi przez DK 3 w kierunku Lubina, a następnie DK 36 w kierunku Prochowic.

Te rozwiązanie będzie obowiązywać do końca roku (co najmniej do października 2016 r.), to znaczy do czasu, kiedy Budimex planuje kolejną zmianę w organizacji.

Za udostępnienie zdjęcia  dziękujemy Antoniemu Poliwce, organizatorowi motoparalotniarskich lotów widokowych tandemem nad Legnicą. Więcej fotografii: https://www.facebook.com/antek.poliwka?fref=nf

FOT. ANTEK POLIWKA/ Foty z lotu na Motoparalotni Antek Poliwka

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1532 dni temu dnia 30/05/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 30, 2016 @ 11:49 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sesja-luty-019-1024x681

Legnicki radny żartuje z gwałcenia aktywistki LGBT

Read More →