ZDrowie UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Prezydent Krzakowski bez absolutorium

Przez   /   30/05/2016  /   3 Comments

Podczas dzisiejszej (30 maja) sesji Rady Miejskiej Legnicy radni przyjęli m.in. sprawozdanie finansowe miasta oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2015. Mimo to, nie podjęli uchwały o udzieleniu absolutorium prezydentowi z wykonania budżetu. O takim rozstrzygnięciu zdecydowali wspólnie radni PO oraz PiS.

Sprawozdania miały pozytywną opinię komisji Rady Miejskiej oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu. Pozytywnie był również zaopiniowany przez Komisję Rewizyjną RM i RIO wniosek o udzielenie absolutorium prezydentowi Legnicy z wykonania budżetu miasta za rok 2015.

Prezydent Tadeusz Krzakowski podziękował radnym za współpracę w realizacji uchwalonego przez nich ubiegłorocznego budżetu. Z uznaniem odniósł się do zaangażowania, profesjonalizmu i bardzo dobrych efektów pracy podległych sobie służb Urzędu Miasta.

- To był dobry budżet, na miarę możliwości miasta, ale też potrzeb mieszkańców – powiedział prezydent. – Podejmowaliśmy działania prorozwojowe, a żadna złotówka nie została zmarnowana. Na wynik głosowania nie zamierzam się obrażać. Nadal będę pracował dla miasta i mieszkańców, swego suwerena. Szkoda tylko, że polityka wzięła górę nad merytoryką.

Na koniec roku 2015 budżet Legnicy po stronie dochodów zamknął się kwotą 453.189.574,03 zł (plan zrealizowany w 100,47 proc.). Większość stanowiły dochody własne gminy (ok. 57 proc.). Wydatki budżetowe w minionym roku to kwota 451.252.650,78 zł (ok. 98 proc. wykonania planu). Największe nakłady miasto poniosło na oświatę i wychowanie – ponad 181 mln zł, czyli ok. 41 proc. ogółu. Miejsce drugie zajmuje w tym zestawieniu pomoc społeczna – ponad 17 proc. ogółu. Prawie 67,5 mln zł przeznaczono na cele inwestycyjne i remontowe, zwłaszcza w dziedzinie transportu i infrastruktury.

Pierwotnie na 2015 rok zaplanowany był deficyt budżetowy w wysokości ponad 10 milionów. Szczególnego podkreślenia wymaga fakt, że polityka racjonalnego i oszczędnego gospodarowania budżetem przyniosła wynik w postaci prawie dwumilionowej nadwyżki.

Wśród wielu innych uchwał Rada Miejska przyjęła także korektę tegorocznego budżetu. 

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 1271 dni temu dnia 30/05/2016
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Maj 30, 2016 @ 3:53 pm
 • W dziale: wiadomości

3 komentarze

 1. Janusz pisze:

  Tragedia PO razem z PiS oj wy z PO to głosów juz nie dostaniecie. Sprzedawczyki. Pan Tadeusz Krzakowski gość!

 2. lustrator pisze:

  a czym ci bezradni radni umotywowali to nie przyjecie bo tylko to sie liczy??Dziwne ze tak PO i PIS sie zgadzaja ale nie wiadomo dlaczego.

 3. Klara pisze:

  Proszę, jacy zgodni. Szkoda tylko, że jest to bezprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

RADA POWIATU szpital 024

Na szpital żebrzą po gminach, ale na podwyżkę mają

Read More →