basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Narodowcy mobilizują siły przeciw manifestacji KOD-u

Przez   /   30/05/2016  /   5 Comments

4 czerwca – w 27. rocznicę wolnych wyborów  - Komitet Obrony Demokracji organizuje na legnickim Rynku manifestację, na którą zaprasza wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska. Mobilizują się też narodowcy, którzy dokładnie w tym samym czasie planują przeprowadzić kontrmanifestację. KOD-owskiemu hasłu “Wybierzmy wolność” przeciwstawiają swoje “SzKODniki przegonimy”. W urzędzie miasta jak dotąd zarejestrowano jednak tylko jedno zgromadzenie.

Środowiska narodowe zajmą albo przylegający do pl. Powstańców Wielkopolskich fragment ulicy Najświętszej Marii Panny, albo kawałek deptaka ul. Złotoryjskiej, bo cała płyta Rynku została już zarezerwowana przez Komitet Obrony Demokracji. Ze zgłoszenia na stronie internetowej urzędu miasta wynika, że manifestacja “Wybierzmy wolność” rozpocznie się o godz. 15 przed kawiarnią Pacykarz przy Galerii Sztuki w Legnicy. Stąd kolumna obejdzie Rynek dookoła i zakończy znowu pod Pacykarzem. Organizatorzy spodziewają się około tysiąca uczestników. Zapraszają legniczan i mieszkańców całego Dolnego Śląska do wspólnego, radosnego świętowania odzyskanej w 1989 roku wolności. Gościem specjalnym manifestacji KOD-u będzie bohater antykomunistycznego podziemia Władysław Frasyniuk – w stanie wojennym szef regionu Dolny Ślask NSZZ Solidarność i przewodniczący Regionalnego Komitetu Strajkowego, przez cztery lata więziony za opozycyjną działalność.

Jego i innych obrońców demokracji narodowcy tytułują “zdrajcami ojczyzny”. Nie zgłosili dotąd swej kontrmanifestacji w Urzędzie Miasta w Legnicy. Ale mają na to czas do czwartku. Na razie mobilizują swoich zwolenników przez Facebooka i obiecują “przegonić szKODniki”: “Oni chcą odebrać nam prawo o samostanowieniu w naszym kraju. Jesteśmy  patriotami – jesteśmy legniczanami! Wyjdźmy 4 czerwca na legnicki Rynek i zademonstrujmy naszą obecność i pokażmy tym zdrajcom ojczyzny, że jest nas więcej! Polska sama stanowi o własnym losie, a nie Bruksela, Strasburg czy Berlin!” – czytamy w zaproszeniu na kontrmanifestację narodowców.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 1360 dni temu dnia 30/05/2016
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Maj 30, 2016 @ 3:11 pm
 • W dziale: wiadomości

5 komentarze

 1. lustrator pisze:

  i inny polskoryjak.

 2. lustrator pisze:

  nie zapomnial tylko nie jest tak durny jak ty.

 3. Złotoryjak pisze:

  Autor zapomniał dodać, że aby znaleźć wydarzenie, należy w wyszukiwarce Facebooka wpisać frazę: “antykod legnica”

 4. lustrator pisze:

  wyraznie widac ze to kwiat inteligencyji …koscielnej.

 5. lustrator pisze:

  patrzac na te bidule jest nadzieja ze te 500 m przejda.Twarze raczej z kieleckiego z puszczy głebokiej..Brakuje mi tego facecika w kozuszku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kghm

Złoża miedzi w Lubuskiem wymykają się KGHM?

Read More →