Gala
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Złotoryja. W szpitalu wznowił pracę oddział pediatryczny

Przez   /   09/10/2019  /   No Comments

Od dziś znów przyjmuje pacjentów zawieszony w połowie kwietnia oddział pediatryczny szpitala powiatowego w Złotoryi. 

Zawieszone w tym samym czasie oddziały neonatologiczny oraz położniczy wznowiły pracę w lipcu. Powodem przerwy we wszystkich przypadkach były braki w obsadzie lekarskiej.

- Szpital ponownie pracuje w formule, w jakiej został przejęty przez nas w 2016 roku – mówi Monika Rudnicka, dyrektor placówki. – Udało nam się pozyskać dla szpitala lekarza pediatrę z drugim stopniem specjalności, dzięki czemu znów możemy służyć małym pacjentom.

W strukturze szpitala nie ma już oddziału laryngologicznego. Został zlikwidowany z początkiem roku ze względu na brak kontraktu z NFZ.

Dziś o godz. 13 w starostwie powiatowym w Złotoryi radni zbiorą się na specjalnej sesji poświęconej szpitalowi. Będą głosować nad przedstawionym przez zarząd powiatu projektem uchwały o przejęciu w formie darowizny 100 procent akcji spółki, która jest dzierżawcą szpitala. Pozwoliłoby to powiatowi de facto zakończyć etap dzierżawy, odzyskać kontrolę nad szpitalem i bez ryzykownej przerwy w działalności placówki przejąć kontrakt z NFZ. Pomysł budzi kontrowersje, bo spółka Szpital Powiatowy im. A. Wolańczyka jest w złym stanie finansowym, szpital wymaga natychmiastowych inwestycji, a powiat tonie w długach.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 137 dni temu dnia 09/10/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 9, 2019 @ 11:26 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

boar-2504313_1280

Rzeź dzików. Wojewoda każe zabić prawie 5 tys. sztuk

Read More →