Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Złoci ludzie, złote serca. Piknikiem mówią “dziękuję”

Przez   /   21/06/2022  /   No Comments

W niedzielę 26 czerwca br. odbędzie się w Złotoryi piknik pn. „Złoci ludzie, złote serca”. To wydarzenie o charakterze integracyjnym, które stanowi formę podziękowania dla mieszkańców miasta, organizacji pozarządowych i firm angażujących się w okresie ostatnich kilku miesięcy w pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

Impreza dostarczy wielu atrakcji. W programie m.in. Gala Złotych Ludzi Złotych Serc, kulinaria – czyli festiwal smaków Polski i Ukrainy oraz zlot food trucków, pokaz talentów z obu krajów, a także rodzinne zabawy sportowe, pokazy służb ratowniczych, przejażdżki konne, strefa gier i zabaw z dmuchańcami, trening nordic walkingu, dyskoteka oraz animacje dla najmłodszych.

Piknik organizuje Urząd Miejski w Złotoryi we współpracy z młodzieżowym zespołem doradczym działającym przy burmistrzu Złotoryi. Pomysłodawcą wszystkich atrakcji jest złotoryjska młodzież.

Początek pikniku o godz. 9:00 na terenie rekreacyjnym Zielone Oczko przy ul. Wiosennej.

Wg danych Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu z kwietnia br. Złotoryja jest jednym z tych miast na Dolnym Śląsku, które przyjęły najwięcej uchodźców instytucjonalnych w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców. Już kilka dni po wybuchu wojny w Ukrainie w mieście została uruchomiona szeroka akcja pomocowa prowadzona przez organizacje pozarządowe, wolontariuszy i samorząd miejski, która mogła służyć jako wzór dla innych miast i gmin w regionie.

Źródło: Urząd Miasta w Złotoryi

RYC. URZĄD MIASTA W ZŁOTORYI

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 15 dni temu dnia 21/06/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 21, 2022 @ 9:51 am
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

muzeum1,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Nudzisz się na wakacjach? Zajrzyj do Muzeum Miedzi

Read More →