Starostwo1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Koncert Festiwalu Anny German w Legnicy

Przez   /   21/06/2022  /   No Comments

“Żeby szczęśliwym być”. Taki tytuł nosi koncert złożony z piosenek Anny German, który 23 czerwca odbędzie się w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy. Bilety w cenie 35 zł są do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36) w Legnicy.
 
Anna German to wokalistka, której przeboje takie jak “Tańczące Eurydyki”, “Zakwitnę różą” czy “Człowieczy los” od wielu lat śpiewają kolejne pokolenia Polaków. Już pojutrze – w czwartek, 23 czerwca – legnicka publiczność będzie miała okazję usłyszeć na żywo najpiękniejsze melodie spopularyzowane przez tę artystkę. Zapraszamy na koncert “Żeby szczęśliwym być” odbywający się w ramach Festiwalu piosenki Anny German “Eurydyka”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej o godzinie 18. Bilety w cenie 35 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36). Organizatorem koncertu jest Maryna Tavarmitskaya.
W związku z zaistniałą sytuacją wojenną i polityczną podczas tegorocznego koncertu nie będą prezentowane utwory w języku rosyjskim. Jednoczymy się z całym światem i mówimy „nie” wojnie oraz reżimowi Putina i Łukaszenki. Anna German śpiewała o miłości i pokoju i właśnie teraz jej piosenki potrzebne są jak nigdy wcześniej. Koncert zostanie poprowadzony pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”. Podczas wydarzenia będą sprzedawane płyty związane z Festiwalem. Środki ze sprzedaży tych wydawnictw przekażemy żołnierzom z Ukrainy. Koncerty odbędą się we Wrocławiu, Mińsku Mazowieckim, Szczawnie Zdroju, Legnicy, Nowogrodźcu oraz Wądrożu Wielkim.
W tym roku w koncercie wezmą udział młodzi artyści, Polacy z różnych krajów i honorowi goście Festiwalu:
Natalia Bernacka (Legnica) – pochodzi z miasta Równa na Ukrainie. Ukończyła z wyróżnieniem Lwowską Narodową Akademię Muzyczną. Jest laureatką licznych konkursów muzycznych. Koncertowała w wielu miastach na terenie Ukrainy oraz Europy – między innymi w Niemczech, Francji, Szwajcarii i Austrii. Akompaniuje na bandurze – ukraińskim ludowym instrumencie muzycznym, w którym struny szarpie się palcami lub plektronem.
Grażyna Komincz (Wrocław) – absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Brała udział w licznych koncertach oraz festiwalach w Polsce i nie tylko. W swoim repertuarze posiada utwory klasyczne, operetkowe, musicalowe oraz estradowe.
Aleksander Kamedulski (Lisbona) – laureat konkursu Akademii Sztuki Operowej w Mediolanie, absolwent Konserwatorium im. Claudio Abbado w Mediolanie, stypendysta Fundacji Księcia Liechtensteinu. Mimo młodego wieku śpiewał w wielu prestiżowych salach koncertowych Europy, m.in. w Pałacu Monaco w Paryżu, Zamku Królewskim w Warszawie czy Società del Giardino w Mediolanie.
Anna Zarecka (Kijów) – solistka Kijowskiego Teatru Muzycznego i Miejskiego Akademickiego Chóru im L. Revuckiego. W 2016 roku ukończyła Narodową Akademię Muzyczną Ukrainy na wydziale śpiewu operowego oraz zdobyła pierwszą nagrodę na konkursie Art Premier w Kijowie. Występowała na scenach wielu krajów świata (Polska, USA, Kanada, Dania, Norwegia), a w 2021 roku reprezentowała Ukrainę na BAC Credomatic Music Festival w Kostaryce.
Magdalena Buczkowska (Legnica) – wielowymiarowa wokalistka wykonująca sopranem lirycznym muzykę operową, operetkową i musicalową, a także piosenkę francuską, melodie żydowskie i muzykę słowiańską. Obecnie współpracuje z Teatrem Scena Kamienica we Wrocławiu i Stowarzyszeniem Operetka Wrocławska. Współpracowała m.in. z Operą Wrocławską i Operą na Zamku w Szczecinie, a także z zespołem Percival, z którym odbyła trasę koncertową z oryginalną muzyką do gry “Wiedźmin”. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie i Łodzi. Od 2016 roku pełni funkcję prezesa Fundacji Promocji i Rozwoju Sztuki “Soprano”.
Na fortepianie akompaniować będzie Witali Oleszkiewicz (Wrocław). Koncert poprowadzi Aurelia Sobczak – znana aktorka z Warszawy. Reżyserem wydarzenia i organizatorem Festiwalu będzie Marina Towarnicka (Wrocław).
Do zobaczenia na koncercie!
Źródło: Legnickie Centrum Kultury
RYC. LEGNICKIE CENTRUM KULTURY
    Drukuj       Email
  • Publikowany: 14 dni temu dnia 21/06/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 21, 2022 @ 5:11 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

muzeum1,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Nudzisz się na wakacjach? Zajrzyj do Muzeum Miedzi

Read More →